Anketu pořádá Okresní sportovní sdružení ČSTV Písek ve spolupráci s marketingovými agenturami ČOK CZ a DECARO RMG a Píseckým deníkem jako mediálním partnerem, vstoupila do  závěrečné fáze.

Jednotlivé oddíly zaslaly nominace ve čtyřech hlavních kategoriích – dospělí, mládež do 15 let, sportovní kolektivy a trenér, z nichž odborná komise vybere  ty nejlepší.

Dnes zveřejňujeme kompletní seznam všech navrhovaných sportovců a kolektivů. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 28. února od 18 hodin v píseckém hotelu Bílá růže.

KATEGORIE – DOSPĚLÍ

Radek Fiala, FC ZVVZ Milevsko – fotbal.

S fotbalem začínal v Milevsku, v dorosteneckém věku hrál za Dynamo České Budějovice, poté ještě v mužích za B-tým. Při budování mužstva s výhledem na postup do divize se vrátil do A- týmu Milevska, kde je nyní základním kamenem. Rovněž vykonává dlouhodobě funkci zástupce kapitána mužstva.

Michal Fučík, atletický oddíl a Odbor ČASPV  při TJ Chyšky.

Na republikovém  finále Corny poháru v atletice obsadil 15. místo v soutěži družstev a 8. místo ve vrhu koulí, v krajském finále Corny poháru v atletice obsadil 1. místo v soutěži družstev, stejně tak v okresním poháru Corny. V krajském atletickém přeboru získal 1. místo ve vrhu koulí a v hodu kladivem.

Iveta Luzumová, Sokol  Písek  –  házená.

Velká opora týmu, která se podílela na jeho startu v osmifinále evropského Vyzývacího poháru, zisku 5. místa v základní části soutěži WHIL a  3. místa v play- off české části interligy. Získala tituly Házenkářka roku a Házenkářka WHIL za rok 2012.

Petr Mára, Sokol  Písek – rychlostní  kanoistika.

Získal 3. místo na mistrovství ČR juniorů v C1 (kanoe jednotlivci) na 1000 m, 3. místo na mistrovství ČR juniorů v C2  na 1000 metrů, 3. místo na mistrovství ČR v C2  na  500 m v Račicích, 3. místo na MČR C1 juniorů v maratonu v Týně nad Vltavou, juniorský reprezentant České republiky, účastník závodu olympijských nadějí v Maďarsku.

Jiří Marek, SK Casting rybolovná technika Písek  –  rybářský sport.

Juniorský vítěz mistrovství ČR a Světového poháru v Lenzingu. Na mistrovství světa juniorů v Chorvatsku získal tři tituly mistra světa v disciplínách, ke kterým přidal stříbrnou medaili,  člen vítězného družstva ČR.

Marek  Pohanka, Budó  škola KK Písek  – karate.

V roce 2012 získal na tuzemských a mezinárodních soutěžích 18 medailí (7 zlatých, 4 stříbrné a 7 bronzových). Mezinárodní úspěchy: Grand Prix Slovakia – 2 bronzové, Světový pohár Grand  Prix Hradec Králové – 1 stříbrná, 2 bronzové, Budapešť  Open – bronz, Euro Grand Prix  –  stříbro, Slovakia Karate Open –  zlato, Central European Karate League – v seriálu závodů Lodž (Polsko), Bratislava (Slovensko), Budapešť (Maďarsko) a Plzeň (ČR) v kata muži celkové  2. místo – nejlepší z ČR. Postavení na žebříčku svazu karate za rok 2012 – kata muži 1. místo, kumite  muži – 3. místo. TOP ČR bez rozdílu kategorie  a věku  –  1. místo.

Jakub Říha, TJ Spartak Písek –  Galaxy  CykloŠvec – cyklistika.

Získal 4. místo ve Světovém poháru  (4 x Pro Tour) v Polsku, 7. místo ve Světovém poháru Fort Wiliam na Ukrajině, 8. místo ve Světovém poháru Houffalize v Belgii, 1. místo v kvalifikaci Světového poháru ve fourcrossu,  7. místo v celkovém pořadí Světového poháru ve  fourcrossu 2012.

Tereza Vanišová, IHC Písek – lední  hokej.

Hráčka týmu mladšího dorostu IHC Písek a úspěšná členka reprezentačního družstva žen ČR do 18 let, zároveň figuruje v kádru ženské reprezentace dospělých, střídavě hostuje za družstvo žen HC Slavia Praha.

Zdeněk Vosátka, Atletika Písek – atletika.

Na mistrovství ČR v Plzni v běhu na 100 km vybojoval 7. místo v čase 9.33,46 hod., dále běžel maraton v čase 3:19:55 hod., půlmaraton, závod na 15 km, 10 km a další závody v rámci Jihočeského kraje.

Anna Zástěrová, TJ Sokol Písek – kanoistika.

Na mistrovství světa ve sjezdu družstev v La Plagne ve Francii získala 4. místo, dále zde vybojovala 4. místo ve sprintu družstev, 13. místo ve sjezdu jednotlivců a 12. místo ve sprintu jednotlivců. Na SP v srbském Karljevu  vybojovala 6. místo ve sjezdu jednotlivců a 6. místo ve sprintu jednotlivců, na mistrovství republiky ve sprintu jednotlivců v Českém  Vrbném vybojovala 1. místo, 1. místo získala i na MČR ve sjezdu žen do 23 let v Kamenici, kde rovněž vybojovala 2. místo ve sjezdu.

KATEGORIE – MLÁDEŽ DO 15 LET:

Dominik Bartuška, SKP Písek  –  karate.

Získal 2. místo na mezinárodním turnaji North Bohemia 2012, 2. místo na turnaji Grand Prix  v Ústí nad Labem, 2. místo na Velké ceně Wakizaši Cup 2012, 2. místo na Velké ceně Nymburka, 1. místo na krajském přeboru, 2. místo na  MČR mládeže v karate.

Tomislav  Dědič, TJ Sokol Písek  –  rychlostní  kanoistika.

Získal 1. místo na mistrovství ČR v K1 na 200 m  mladších žáků, 1. místo na mistrovství ČR v K1 na 500 m mladších žáků v Račicích, 1. místo na mistrovství ČR v K1 na 2000 m mladších žáků v Týně nad Vltavou, 1. místo na mistrovství ČR v K2 na 200 m  mladších žáků, 2. místo na mistrovství ČR v K2 na 500 m  mladších žáků v Račicích, 3. místo v Českém poháru K1 na 2000 m  mladších žáků v Praze, 1. místo v Českém poháru v K1 na 2000 m  mladších žáků v Sedlčanech a 1. místo v ČP v K1 na 500 m mladších žáků, rovněž v Sedlčanech.

Zuzana Doubková, Taehan Protivín,  taekwondo – sportovní zápas.

Získala 2. místo na Cobra Cupu v Praze, 3. místo na Scorpions Cupu v Olomouci, 2. místo na Májovém turnaji v Praze, zvítězila na Czech Open Praha, byla třetí na Prag Open a 3. místo získala také v Národní taekwondo lize mládeže.

Magdaléna Faitová, Atletika Písek –  atletika.

Vyhrála každý závod v rámci Jihočeského kraje na 50 m, 60 m a 50 m překážek, rovněž se podílela na úspěchu družstva přípravky v krajském přeboru družstev.

Zuzana Hadašová, SKP Písek – judo.

Je čtyřnásobnou vicemistryní ČR v judu.  Na mezinárodní Velké ceně v Teplicích a Brně obsadila shodně 3. místo a na Velké ceně  v Jablonci  2. místo. Je dorosteneckou a juniorskou přebornicí Jihočeského kraje a členkou úspěšného týmu SKP Písek. Vleklé zranění ruky nedovolilo této závodnici dosáhnout lepšího umístění v Českém poháru, který vyhrála v roce 2010.

Martin Hrabák, SKI Klub Písek a Sokol Písek – sjezdové  lyžování.

Získal 4. místo v seriálu ČP ve sjezdovém lyžování v kategorii mladší žáci, zúčastnil se dvaceti závodů v ČR, Německu a ve Francii, byl členem reprezentace ČR v kategorii mladší žáci. Získal 1. místo  na MČR ve sjezdovém lyžování na umělé hmotě, 1. místo na mistrovství ČR v In-line Alpine slalomu v Kralupech nad Vltavou, 3. místo v seriálu Cila Cup v In-line Alpine slalomu, 2. místo v obřím slalomu Alpine In-line v Lammu v Bavorsku.

Michaela Kašová, Atletika Písek – atletika.

Krajská přebornice v přespolním běhu, vítězka závodu Písecký kilometr, získala 2. místo v Běhu tolerance v Písku. Získala 2. místo v krajském přeboru v běhu na 800 m, absolvovala řadu závodů v rámci Jihočeského kraje.

Sára Kovářová, TJ  Sokol  Písek  –  oddíl házené.

Zúčastnila se finálového kola žákovské ligy, podílela se na medailových umístěních družstva na turnajích, vyhlášena nejlepší hráčkou na turnajích v tuzemsku i v zahraničí, nyní opora družstva mladších dorostenek Sokola Písek v 1. lize.

Adéla Kubičková, Taehan Protivín, taekwondo – sportovní zápas.

Zvítězila na Cobra Cupu v Praze, 1. místo vybojovala i na Aprílovém turnaji v Humpolci, zlatou medaili si přivezla ze Scorpinos cupu v Olomouci, stejně jako z Májového turnaje v Praze. První rovněž byla na Czech Open Praha a Prag  Open, je vítězkou Národní taekwondo ligy mládeže.

Hana Lípová, P-Klub  Milevsko – karate.

Vybojovala 4. místo v Národním poháru mládeže v kumite a kata v Sokolově, získala 1. místo v turnaji nadějí kata v Táboře, byla v semifinále kata na mistrovství Evropy dětí a mládeže ve Francii. Získala 1. místo v krajském přeboru v kumite a kata v Českých Budějovicích, 2. místo v kata a 3. místo v kumite na Národním poháru mládeže v Milevsku, 2. místo v kata a 3. místo v kumite na mistrovství ČR v Praze, členka reprezentace ČR.

Kateřina Marková, SK Casting RT Písek – rybolovná technika.

Vybojovala 1. místo na mistrovství ČR  žákyň, získala tři tituly na mistrovství světa juniorů v Chorvatsku (v disciplínách), získala 1. místo jako členka družstva ČR na MS juniorů v Chorvatsku, dvakrát obsadila 2. místo a jedno 3. místo na mistrovství  světa dospělých v Estonsku, nejúspěšnější závodnice ČR v rybolovné technice za rok 2012.

Alice Matějčková, SKP Písek – judo.

Získala 1. místo na mistrovství ČR, taktéž 1. místo v Českém poháru, zvítězila na mezinárodní Velké ceně v Chomutově a Jablonci, byla druhá na Velké ceně v Teplicích a Brně,  vyhrála závod USK Cup 2012, zvítězila v přeboru Jihočeského kraje a vyhrála i několik turnajů v ČR. Je dorosteneckou reprezentantkou ČR v judu, jedničkou ve váhové kategorii do 70 kg. Alice byla přijata na Sportovní gymnázium olympijských nadějí v Plzni.

Tomáš Nechyba, Budó škola KK Písek – karate.

V roce 2012 získal na tuzemských a mezinárodních soutěžích 22 medailí (11 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových). Vítěz mezinárodní soutěže Generali Cup. Čtyřnásobný vítěz mezinárodní ligy talentů JČSke. Dvojnásobný vítěz Evropského poháru South Cup. Na MČR kata  mladší žáci  7 – 9 let  –  6. místo.

Kristýna Račanová, AC  Čimelice – judo.

Získala 3. místo na mistrovství ČR, 2. místo na mistrovství ČR družstev, 3. místo na mezinárodní Velké ceně v Chomutově a  Jablonci, zvítězila v krajském přeboru jednotlivců 2012.

Vít Strouhal, TJ  Chyšky  –  florbal.

Získal 2. místo na otevřeném mistrovství ČAS, 1. místo v krajském přeboru České Asociace Sportu v Jindřichově Hradci, dále 1. místo na krajském Velikonočním turnaji v Jindřichově Hradci. Je kapitánem starších žáků florbalového oddílu TJ Chyšky, oporou družstva a nejlepším  střelcem.

Jan Voráček, AKJ Panthers  Sokol Písek  –  bojové  sporty.

Získal 1. místo na mistrovství ČR ve Fightingu, 2. místo na Cosa Cupu v Praze ve Fightingu, 2. místo na mistrovství ČR v Allkampf – jitsu.

KATEGORIE – SPORTOVNÍ KOLEKTIV:

AKJ Panthers Sokol Písek – oddíl bojových  umění a sportu.

Získal 1. místo na mistrovství Bavorska, 3. místo na mistrovství ČR v Allkampf – jitsu, 3. místo na mistrovství ČR ve Fightingu.

Basketbalové družstvo žáků  U 14  – TJ  Sokol Písek.

Tým získal 2. místo v extralize U14 a 3. místo na mistrovství České republiky (Final  tour).

Florbalový oddíl při odboru Asociace sportu pro všechny TJ Chyšky – družstvo starších žáků.

Družstvo získalo 2. místo na otevřeném republikovém přeboru ČASPV  v Pardubicích, 1. místo v krajském přeboru ČASPV a  1. místo v krajském Velikonočním turnaji v Jindřichově Hradci.

Fotbalové družstvo žáků FC Písek U 15.

Družstvo získalo čtvrté místo v České lize žáků U15.

Házenkářské družstvo mladších dorostenek TJ Sokol Písek.

Družstvo vyhrálo 1. ligu mladších dorostenek, ve finále mistrovství ČR skončilo druhé a získalo stříbrnou medaili. Obsadilo deváté místo na mistrovství světa středních škol a získalo druhé místo na největším mládežnickém turnaji světa Praga Handball  Cup v Praze.

Hokejoví extraligoví starší dorostenci IHC Písek.

Mužstvo ročníku 1994 – 95 se  v sezoně 2011 – 2012 probojovalo do play –  off, kde skončilo na celkovém 6. místě v celorepublikové extralize staršího dorostu.

SK Casting rybolovná technika Písek.

1. místo jako nejúspěšnější družstvo ČR v lize  mládeže 2012.

Taehan Protivín – taekwondo.

2. místo v týmové soutěži Národní taekwondo ligy mládeže.

Oddíl házené TJ Sokol Písek – družstvo žen.

Tým získal  5. místo v interlize a 3. místo v play – off  české části WHIL, probojoval se do osmifinále evropského Vyzývacího poháru.

SKP Písek – judo – družstvo dorostenek.

Družstvo ve složení Matějčková, Hadašová a Račanová získalo 2. místo na mistrovství ČR 2012.

KATEGORIE –  TRENÉR:

Josef Fuka, TJ Chyšky,  atletický oddíl a  odbor ASPV.

V loňském roce oslavil 60. narozeniny, ČASPV mu udělila bronzový odznak dr. Miroslava Tyrše a Okresní sportovní sdružení ČSTV Písek mu předalo Plaketu za dlouholetou práci. Se svými svěřenci v atletickém oddíle a v odboru ASPV dosáhl  řady velmi pěkných výsledků.

Roman Heindl, hokejový klub IHC Písek.

Dlouholetý trenér mládeže, šéftrenér mládeže IHC Písek a kouč extraligových starších dorostenců IHC Písek, kteří v minulé sezoně vybojovali 6. místo.

Jaroslav Ptáček, fotbalový klub FC Písek.

Zkušený trenér FC Písek, který v současné době trénuje mužstvo starších žáků FC Písek – ročník narození 1998, které startuje v České lize žáků U15, což je nejvyšší soutěž této věkové kategorie v České republice. Po podzimní části soutěže mistrovského ročníku 2012/2013 v konkurenci mužstev jako jsou Sparta Praha, Slavia Praha, Dynamo České Budějovice a dalších se tým  umístil  na 4. místě.

Jan Slavík, oddíl házené TJ Sokol Písek – družstvo žen.

S interligovým  družstvem  žen se dostal až do osmifinále evropského Vyzývacího poháru. V základní části interligy získal s týmem páté místo a v české části WHIL vybojoval krásné třetí místo v play off a tím i bronzovou medaili.

Barbora Uhrová, Atletika Písek – atletika.

V oddíle trénuje přípravku děvčat a mladší žákyně, a tím se podílí na jejich úspěšných výsledcích v krajském přeboru jednotlivců a družstev. Zároveň vede atletický kroužek na ZŠ E. Beneše v Písku.

Milan Zobal, Taehan Protivín – taekwondo.

Svěřenkyně Adéla Kubičková vybojovala 1. místo a Zuzana Doubková 3. místo v Národní taekwondo lize mládeže, dále 2. místo v týmové soutěži Národní taekwondo lize mládeže.