Teď se odchovankyně jihočeského klubu vrací. Sama podle svých slov pauzu uvítala, ale nyní už jí házenkářský koloběh chyběl. „Chtěla jsem se více věnovat rodině a hlavně dceři, která roste před očima. Přestávku jsem potřebovala a nevěděla jsem, jak bude dlouhá. Když mě teď vedení oslovilo s tím, zda se chci vrátit, musela jsem to promyslet a probrat doma, ale zjistila jsem, že mi házená v této roli chybí, takže jsem na nabídku kývla,“ podotkla.

Během uplynulé sezony v Sokolu trenérsky nepůsobila ani u mládeže, pouze občas zaskočila, když bylo potřeba. Na druhou stranu ještě oprášila hráčskou kariéru. „Zkusila jsem si zahrát za naše druholigové béčko, abych se trochu udržovala, a docela nám to šlo,“ tvrdí hodně skromně, neboť ženská rezerva Písku suverénním způsobem a bez jediného zaváhání ovládla druholigovou skupinu Západ. A Kateřina Hromádková byla s 93 góly nejlepší střelkyní týmu. Ale není se čemu divit, bývalá reprezentantka, kterou házenkářský svět v roli hráčky vnímal pod dívčím příjmením Keclíková, ukázala, že ze svého umu nic nezapomněla.

Nyní už však staronová trenérka vyhlíží přípravu na nadcházející sezonu v MOL lize. Odstartovat by měla 17. července. „Ještě bych se s hráčkami předtím ráda setkala osobně, abychom to probrali a upřesnili. Jinak letní příprava bude klasická. Začínat budeme kondičním blokem a postupně přijde na řadu herní část s míčem. V plánu máme i kvalitně obsazený mezinárodní turnaj v Hodoníně, kde budou startovat třeba Polky a Maďarky, takže si zahrajeme s někým neokoukaným, což kvituji,“ konstatovala Kateřina Hromádková.

Ta by měla převzít podobný kádr, který měl k dispozici její předchůdce. Včetně největších opor. „Jestli máte na mysli Ivetu Korešovou a Alenu Stellnerovou, tak ty budou, stejně jako většina holek, pokračovat. A kádr budeme doplňovat našimi mladými hráčkami z dorosteneckého družstva,“ zmínila.

S jakými ambicemi budou házenkářky od Otavy vstupovat do nového ročníku MOL ligy? „V minulé sezoně se družstvo zaslouženě probojovalo do play off a my bychom rádi na tento úspěch navázali,“ přeje si Kateřina Hromádková.