Pro Písek to bylo poslední domácí utkání v základní části WHIL. V sobotu 14. dubna sehraje tým poslední zápas ve Zlíně, a pak už se hráčky začnou připravovat na tolik očekávané boje v play off.

Sobotní zápas hodnotil písecký trenér Jan Slavík takto:

„Bylo to dramatické utkání, o jehož osudu se rozhodlo až šest minut před koncem. Hodně jsme se trápili v útočné činnosti, neproměnili jsme několik šancí a tím jsme dostali soupeře do hry.

I proto jsme úvodní poločas vyhráli pouze o jeden gól. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát, čímž jsme potvrdili třetí místo v české části interligy. Některé naše hráčky nastoupily do zápasu se zdravotními problémy a předvedly dobrý výkon, za což jim všem děkuji. A jsem velice rád, že zápas dovedly do vítězného konce.“

Dramatický byl hlavně druhý poločas, ve kterém šel soupeř dokonce do vedení, ale nakonec všechno dopadlo jinak…

Výborné okamžiky měla ve druhé půli brankářka Jitka Skálová, která předvedla několik výborných zákroků a tým podržela. A dařilo se i Michaele Janouškové, jež v určitých okamžicích střílela klíčové branky.

Za dva týdny hrajete ve Zlíně. S jakým cílem nastoupíte k poslednímu zápasu základní části interligy?

K zápasu nastoupíme s čistou hlavou a budeme se snažit  vyhrát. Vyzkoušíme si některé herní situace, které bychom pak mohli uplatnit v play off. Nyní máme dva týdny na regeneraci sil, doufám, že se dáme zdravotně dohromady a začneme se připravovat na další zápasy.

Jak moc vám v zápase proti Partizánskemu chyběly góly zraněné Michaely Borovské?

Míša Borovská se bude nahrazovat velmi těžko, i proto musíme trochu změnit herní styl družstva. V utkání se v dobrém světle předvedla Lucie Vyhnalová, která střílela důležité góly z dálky. Nahradit Borovskou bylo těžké, ale šanci dostaly jiné hráčky, které prokázaly, že házenou umí.

Při dobré konstelaci v posledním kole by se mohlo stát, že byste dokonce obsadili druhé místo. Je to tak?

Je, ale to by se musel stát zázrak. Druhá Poruba hostí poslední Nitru a my hrajeme ve Zlíně. I kdybychom tam vyhráli, nepředpokládám, že by Poruba doma prohrála.