Účast na mistrovském závodě byla skutečně početná. Dorazilo 196 pilotů, kteří závodili ve třinácti třídách. „Za tak velkou účast jsme rádi,“ chválí si šéf píseckého klubu Václav Kudrle. „Byli jsme na to ale dobře připraveni. Samotnému závodu předcházely dva organizované tréninky, aby se všichni jezdci mohli seznámit s dráhou,“ dodává.

Hlavní depo tak velkému počtu účastníků nestačilo. „Využili jsme okolní louky, na kterých byly obytné karavany, přívěsy a auta. V samotném depu byly jenom stany s doprovodnými vozidly. Zaplněné bylo i depo dvě. Bylo toho hodně, ale všechno jsme zvládli,“ zdůrazní. „A vyšlo nám i počasí,“ doplní s úsměvem.

Za podporu při organizování závodů Kudrle děkuje Jihočeskému kraji. „Ten nás podporuje opravdu hodně a první vicehejtman Josef Knot dokonce přebírá záštitu nad některými závody. Bohužel to samé nemohu říct o městu Písek. Z jeho strany je podpora nulová,“ posteskne si.

Dalším velkým závodem bude na Hradišti mezinárodní mistrovství republiky v supermotu, které se uskuteční v neděli 30. června. „Už jsme začali chystat terénní úsek,“ přikyvuje Kudrle. „Hned o týden později pak hostíme domácí šampionát malých motocyklů. K tomu se v našem areálu koná ještě celá řada menších akcí.“

Na podzim proběhne také výměna asfaltu na dráze v prostoru startu a cíle. „Vyfrézovaný materiál použijeme pro rozšíření depa dvě. Další větší úpravy v areálu chystáme na příští rok. S městem a krajem budeme opět jednat o odkoupení louky, kde bychom chtěli vybudovat kemp, který bude splňovat požadavky Evropské unie. A také bychom tam řešili protihlukovou stěnu,“ dává nahlédnout do plánů do budoucna. „Rovněž vycházíme vstříc písecké veřejnosti. Respektujeme dohody s městem, že tréninky jsou pouze dvě soboty v měsíci. Neděle jsou volné. Výjimkou jsou jen dopředu plánované závody.“