Hosté si do Orange arény přivezli slibné vedení 2:0 na zápasy a případnou sobotní výhrou by tak stvrdili svůj postup.

Na góly se nečekalo dlouho, již v 6. minutě si Prachatičtí užívali dvoubrankového náskoku. Domácí sice rychle snížili, ale celý zápas byli o krok za soupeřem, který po vstřelení kontaktní branky hráči HC ŠD, vždy dokázal znovu odskočit.

HC ŠD Písek – HBC Prachatice 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Drnec (Šťastný), 41. Volf (Sup), 42. Pelc (Volf, Kozák) – 5. Sedláček (Lang, Korous), 6. Markytán (Bušek, Švácha), 27. Sitter R. (Markytán), 41. Markytán (Turek), 43. Turek (Reindl, Valenta).

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Máša, Marek, Sup, Hronek, Drnec – Vážný, Kozák, Pelc – Rychlík, Volf, Hora – Kolář, Šťastný, Bečvář.

KOMENTÁŘ TRENÉRA

Trenér HC ŠD Jiří Hronek: „I když jsme nebyli favoritem, tak jsme nesložili zbraně a bojovali do poslední minuty o první vítězství v letošním play-off. Nezbývá než pogratulovat soupeři a poděkovat hráčům za celou sezonu. Je třeba se pomalu začít připravovat na sezonu novou a doufat, že naše výkony půjdou jen nahoru."

Stříbro – Další zastávkou mladších dorostenců HC ŠD, kteří se vyhřívají na první příčce extraligové skupiny B, bylo západočeské Stříbro.
Domácí neplánovali odevzdávat body lídrovi lacino, čemuž průběh utkání nasvědčoval. Buldoci byli aktivnějším celkem a odpočátku se snažili atakovat píseckou branku. Ukazatelem skóre ale pohnuli Písečtí, když se v 8. minutě do střelecké listiny zapsal Hora – v tu chvíli ještě netušil, že zůstane osamocen.

Domácí po obdržené brance ještě znásobili svou snahu, ale hostující obrana, Čapek v bráně Písku, branková konstrukce a nevyužitá hra bez brankáře v závěru rozhodly o bodech pro Písek.

HC Buldoci Stříbro : HC ŠD Písek 0:1 (0:1 0:0 0:0)

Branky: 8. Hora.

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Toman, Procházka, Laurinc, Kroupa, Tampier, Novotný, Sládek, Hora, Neruda, Rychlík, Čížek, Duchoň, Šuhaj, Měchura, Pechlát.

KOMENTÁŘ TRENÉRA

Trenér HC ŠD Vít Čapek: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Zejména první lajna domácích nás hodně zlobila. Těžko jsme se vyrovnávali s povrchem, ani pohyb nebyl optimální. Máme na čem pracovat."