Mistrovství ČR starší žáci Jih:

HC ŠD PÍSEK – SK SUCHDOL NAD LUŽNICÍ 3:0  (0:0, 1:0, 2:0)

Domácí v maratonu víkendových utkání přivítali na svém hřišti houževnatý tým ze Suchdola. Již od první minuty vše naznačovalo, že to nebude lehký souboj, jak si mnozí domácí hráči představovali. Na úvodní  branku si museli domácí fanoušci počkat až do 18. minuty, kdy Hanousek, který nastoupil po delší odmlce zaviněné zraněním kolene, našel Šimona Hnyka a ten otevřel skóre zápasu – 1:0.

I v dalších minutách pokračoval souboj píseckých střelců s výbornou obranou soupeře v čele s gólmanem Brůžkem. Až 74 sekund před koncem utkání se prosadil kanonýr Rychlík a následně na konečných 3:0 upravil do prázdné branky Hora.

Sestava Písku: Čapek – Š. Hnyk, Janoušek, Sýkora, Hora, Duchoň, Šimůnek, M. Hnyk, Muchl, Konopa, Hanousek, Rychlík.

Písecký trenér Tomáš Bárta k zápasu řekl:

„Tak, jak se zápas moc nepovedl nám, tak se stejně nevydařil ani rozhodčímu. Suchdol výborně bránil a jeho brankař byl výborný. Hrozně jsme se na každý gól nadřeli, ale jsem rád, že jsme vyhráli."

SK JIHLAVA – HC ŠD PÍSEK 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

V neděli zajížděl písecký tým ke dvěma zápasům do Jihlavy a hned v úvodu prvního duelu potvrdil roli favorita. Rychlík a dvakrát Šimůnek stanovili stav po první třetině na 3:0 pro hosty. V dalších minutách se hrálo především před domácí brankou a skóre pomalu narůstalo, až se zastavilo na konečných 7:0 pro Písek.

Branky: Rychlík 2, Šimůnek 2, Muchl, Duchoň, Měchura.

SK JIHLAVA – HC ŠD PÍSEK  1:8 (0:3, 1:3, 0:2)

Ve druhém zápase měli hosté přímo raketový vstup, hned v šesté sekundě otevřel skóre Rychlík. I nadále se hrálo před domácí brankou a po gólech  Hory a Hanouska byl stav na konci první třetiny 3:0 pro Jihočechy.

Obraz hry se příliš neměnil ani v prostřední části hry, hosté nadále bušili do obrany soupeře a skóre pomalu narůstalo. Za stavu 0:5 si obrana hostí vybrala slabší chvilku a Hlavatý dorážkou překonal hostujícího gólmana – 1:5.

Třetí třetina se dohrávala už pouze z povinnosti, na hráčích bylo vidět, že  již toho mají plné zuby. A když se ještě dvakrát trefili hosté, bylo konečné skóre 8:1 pro Písek.

Branky hostí: Rychlík 2, Hora 2, Duchoň 2, Hanousek, Šimůnek.

Sestava Písku: Čapek – Janoušek, Sýkora, Š. Hnyk, Rychlík, Diviš, Hora, Duchoň, Šimůnek, Hanousek, M. Hnyk, Měchura.

Trenér píseckého týmu Vít Čapek k utkání řekl:

„V obou zápasech to byla hra na jednu branku, a to jsme proměnili asi tak polovinu šancí. Jsem rád, že jsme vezli z Jihlavy šest bodů. Do konce podzimu nás čekají ještě dva zápasy, v těch chceme také naplno bodovat a zůstat co nejdéle na prvním místě tabulky."

Mistrovství ČR mladší žáci – Západ:

TJ SNACK DOBŘANY – HC ŠD PÍSEK 1:13 (1:3, 0:4, 0:6)

Písečtí hráči absolvovali svůj dvojzápas v sobotu v Dobřanech a kromě úvodní minuty, kdy nešťastně inkasovali první branku, poté jasně v utkání dominovali a s chutí si zastříleli.

Branky hostí: Brož 3, Lochman 3, Šuhaj 2, Měchura 2, Polák, Kovařík, Brčák.

TJ SNACK DOBŘANY  – HC ŠD PÍSEK 1:10 (0:3, 0:3, 1:4)

Také ve druhém utkání si hosté otevřeli v Dobřanech střelnici. Hned v první minutě otevřel skóre Polák, jeho spoluhráči se přidávali, až se skóre  zastavilo na 10:1 pro Písek.

Branky hostí: Měchura 2, Šuhaj 2, Brož 2, Polák 2, Lochman, Kurfürst.

Trenér píseckého družstva Vít Čapek řekl:

„Do Dobřan jsme cestovali jako favorité, což jsme také potvrdili, kluci si  s chutí zastříleli. V některých momentech převáděli velmi pěkné kombinační akce."

Sestava Písku: Bauš – Brož, Lochman, Kurfürst, Měchura, Šuhaj, K. Beličková, Polák, Brčák, Kovařík, Kocour.

TJ TATRAN TŘEMOŠNÁ – HC ŠD PÍSEK 4:2  (2:0, 0:2, 2:0)

V dalším kole se hrál přímý souboj o druhé místo v tabulce, a ten lépe začali domácí. Písečtí zřejmě ještě byli myšlenkami na cestě a domácí dvakrát gólově udeřili – 2:0.

Ve druhé části utkání hosté zlepšili pohyb a střelbu a po brance Novotného to bylo už jenom o gól – 2:1. Do konce třetiny se hostům podařilo vyrovnat Brožem po kombinaci první lajny – 2:2.

Ve třetí části byla hra oboustranně vyrovnaná, dominovali oba  brankaři, a když už se  zdálo, že utkání dospěje do nájezdů, zaúřadoval rozhodčí. Ten poslal hosty do oslabení a v něm domácí vstřelili rozdílovou branku – 3:2. Ještě v poslední minutě zápasu upravil domácí Svoboda na konečných 4:2.

Branky hostí: Novotný, Brož. Sestava Písku: Bauš – Tampier, Kroupa, K. Beličková, Kocour, Lochman, Brož, Novotný, Polák, Brčák, Konopa.

Trenér píseckého týmu Roman Konopa hodnotil zápas takto: „První třetinu jsme prospali a zaslouženě ji prohráli. Ve druhé části jsme již předvedli svoji hru a srovnali skóre. Když už  jsme  mysleli na remízu, vzal si slovo rozhodčí a bod byl pryč. Ještě není nic rozhodnuté, o druhé místo se ještě popereme."