Od pátku do neděle zde bude mistrovství ČR školní mládeže a kadetů v boxu.

Generálkou pro pořadatele šampionátu ze Sport hotelu a Box Clubu Táty Němce byla nedávná oblastní liga. „Měli jsme tu sedmačtyřicet dvojic, což je hodně. I když teď jich tady bude ještě víc," předpokládá manažer Sport hotelu Ivo Šindler, dle něhož si nikdo na nic nestěžoval, vše fungovalo, jak má. „Mistrovství republiky ale bude ještě o něčem úplně jiném. Už jen pro to, že se začíná už v pátek a boxovat se bude celou sobotu a ještě v neděli. Což je nesrovnatelné jak s jednodenní oblastní ligou, anebo i sebelepším galavečerem. Bude to pořádný maraton," zdůrazňuje Šindler.

Už začátkem týdne pořadatelé evidovali přihlášky 138 (!) mladých boxerů. „Na ty nejlepší čekají díky podpoře našich sponzorů i pěkné ceny."

Mezi nadějemi českého boxu jsou i mladí vyznavači šermu pěstí z jihu Čech, jmenovitě Petr Vrba, Dominik Pinc a Petr Šindler (Box Club Táty Němce), Ernest Linhart, Michal Urbánek (Třeboň) a Pavlo Kovalčuk (Samson ČB) .

„Při oblastní lize Dominik Pinc i Petr Šindler zářili, takže hlavně od těchto našich boxerů si slibujeme hodně. Třeba Pincův souboj sudí v ringu ve třetím kole pro naprostou převahu ukončil," přibližuje oblastní ligu Ivo Šindler, jehož mladší bratr měl těžkého soka. „Hejda má odboxováno v ringu už přes pět desítek zápasů, přesto ho Petr fyzicky jednoznačně přejel a ringový rozhodčí Hejdu i počítal."

Na oblastní ligu přišli i diváci. „Byly tak dvě stovky fanoušků, což nás potěšilo. Něco by se do hlediště ještě vešlo," ujistil fanoušky, že na ně bude pamatováno. „Ring je uprostřed, kolem se sedí," dodává Šindler s tím, že u zdi budou rozhodčí, z dalších tří stran ale budou dole židle. „Je tam sto padesát míst, možná víc. Další diváci se vměstnají na balkony. Takové tři stovky diváků se sem vejdou."

V Č. Budějovicích už pár let není extraliga, takže jsou fanoušci na box natěšeni. „Budeme moc rádi, když přijdou v hojném počtu," zve diváky na box manažer pořádající organizace a jedním dechem přidává další přání: „Nejvíc by nás těšilo, kdyby se do arény podařilo pozvat mladou generaci a přilákat tak další kluky k boxu. Třeba se jim to zalíbí a přijdou si box vyzkoušet na vlastní kůži," doufá.

Časový harmonogram

Pátek: vylučovací zápasy (15)

Sobota: semifinálové duely (11)

Neděle: finálové dvojice (9.15)