Je potěšitelné, že mezi nominovanými byli také písecká výškařka Adéla Chválová, chyšecký oštěpař Adrian Sivák a milevský sprinter Šimon Kořánek. Zajímavá byla především nominace chyšeckého atleta, který je nováčkem mezi mladými atlety a svůj první závod v hodu oštěpem ho hned vynesl do jihočeského výběru. To milevský sprinter je již na atletických oválech jako doma a jako zkušený závodník a sprinter byl nominován na dvojnásobnou sprinterskou stopadesátku, na překážkovou šedesátku a také do áčkové štafety 4x60 m. Písecká Chválová měla nominaci na svou oblíbenou výšku a také do béčkové štafety na 4x60 m.

close Milevský mladší žák Šimon Kořánek. info Zdroj: Pavel Fleischmann zoom_in

Milevský mladší žák Šimon Kořánek. Foto: Pavel Fleischmann

S jihočeským výběrem mladšího žactva jel do Kladna také atletický trenér Pavel Fleischmann. Mladí atleti našeho regionu se na utkání těšili a věřili, že budou svůj kraj reprezentovat co nejlépe.

V samotném utkání se dařilo zkušenému Šimonu, který ve své stopadesátce doběhl ve druhém rozběhu na čtvrtém místě a časem 20,74 sec. se umístil na celkovém sedmém místě se ziskem čtyř bodů pro družstvo Jihočechů. Milevský atlet byl nominován i na 60 m př. a v ní ve druhém rozběhu skončil na čtvrtém místě v čase 10,95 sec. V závěru mezikrajového utkání Kořánek ještě běžel áčkovou štafetu Jihočechů na 4x60 m, která ve složení Kroupa, Bohm, Kořánek, Maloň doběhla čtvrtá v čase 31,70 sec. a získala sedm bodů pro náš kraj.

Chyšecký oštěpař Adrian Sivák házel 500 g oštěpem podruhé na závodech a to nyní na mezikrajských. Byla na něm znát především nervozita a pak také technické nedostatky, což je u začínajícího atleta celkem přirozené. Přesto se snažil o co nejlepší výkon. Jeho oštěp dolétl nejdále na značku 24,58 m, což znamenalo mezi zkušenými oštěpaři desáté místo.

Mezi děvčaty výborně závodila Adéla Chválová z atletického oddílu Atletika Písek. Ta ve své parádní výšce skočila 145 cm a tímto výkonem se podělila o 2.-3. místo se ziskem 8,5 bodu pro jihočeské dívky. Písecká atletka rovněž startovala v béčkové štafetě na 4x60 m, která ve složení Holušová, Chválová, Zikmundová, Voldřichová doběhla ve druhém rozběhu na prvním místě a časem 33,99 sec. obsadila celkové páté místo se ziskem šesti bodů pro družstvo děvčat.

V celkovém hodnocení jednotlivých krajů se družstvo mladších žáků Jihočeského kraje umístilo na výborném druhém se 111 body za vítězným Středočeským krajem, který získal 131 bodů, třetí byl kraj Plzeňský s 98 body.

Mladší žákyně Jihočeského kraje obsadily třetí místo se ziskem 98 bodů. Zvítězil kraj Plzeňský se 142 body před druhým Středočeským krajem, ten získal 109,5 bodu.

V součtu chlapeckých a dívčích družstev pak Jihočeši obsadili třetí místo a získali bronzové medaile. Na krk si je pověsili i milevský Kořánek a chyšecký Sivák.

A takto hodnotil výkony chlapců přítomný milevský trenér a vedoucí Pavel Fleischmann:

"Výkony kluků jsem viděl. Šimon 60 m př. moc naběhané nemá, těží z rychlosti a díky tomu se mu podařilo zlepšit si osobní rekord. Na 150 m asi přepálil tempo, protože na konci bylo vidět, že "tuhnul". Štafeta 4x60 m byla celkem pěkná, ale kluci nejsou seběhaní, běželi spolu poprvé. Adrian se na všech pokusech pral s technikou, tomu odpovídaly i výkony. Myslím, že pro oba to byla ale dobrá zkušenost."