Na startu se sešli nejlepší mladí atleti čtrnácti krajů naší republiky. V každé disciplíně reprezentovali svůj kraj dva nejlepší zástupci a jedna štafeta na 4x60 m dívek a chlapců a pak i smíšená štafeta na 4x300 m. V Praze reprezentovali Jihočeský kraj i zástupci našeho regionu.

V kategorii starších žáků to byl chyšecký vytrvalec Patrik Bouška, který běžel vytrvalecký závod na 2 000 m.

"Patrik se hned od startu zařadil na čtvrté-páté místo, udržoval tempo hlavních favoritů a tři sta metrů před cílem dokonce zaútočil na vedoucí pozici. Hlavní soupeři si to však nenechali líbit a v zatáčce před cílovou rovinkou šli opět před něho. Ještě padesát metrů před cílem byl Patrik na třetí pozici, ale neodolal náporu dalšího běžce a velice zklamaný doběhl do cíle na čtvrtém místě v čase 6:10,34 min. Škoda, od prvního závodníka ho dělily necelé čtyři sekundy. Ale čtvrté místo v republice je také krásné," hodnotil závod trenér Josef Fuka.

Dosaženým časem se Patrik zařadil na první místo krajských tabulek a v republikových tabulkách je čtvrtý.

V kategorii starších žákyň z našeho regionu reprezentovaly písecká sprinterka Nela Nikodémová a milevská výškařka Julie Kotalíková.
Písecká sprinterka v prvním rozběhu na 60 m obsadila páté místo a časem 8,34 sec. do finále "A", "B" či "C" nepostoupila. Byla i členkou jihočeské štafety na 4x60 m, která ve třetím rozběhu doběhla na druhém místě v čase 31,51 sec.

V závodě se nedařilo milevské výškařce Julii Kotalíkové, která výkonem 145 cm obsadila 17.-19. místo.

V soutěži krajských družstev obsadili Jihočeši v kategorii chlapců deváté místo se ziskem 77 bodů a děvčata skončila na desátém místě s 50 body.