Bylo znát, že úvodní závod po platnosti nových pravidel moderní gymnastiky neměl stoprocentní účast, ať už to bylo z jakýchkoli důvodů.

V kategoriích přípravky ročníků narození 2007 a 2006 se statečně do boje vypravily nejmladší gymnastky milevského klubu RG Proactive. Nejlépe se umístila Veronika Šimáková, která vystoupila na bronzový stupínek.

Dvě čtvrtá a jedno páté místo patřily Valentýně Petříkové, Aleně Bauškové a Michaele Krupkové. Všechny dívky zaslouží pochvalu za svůj výkon od své trenérky Hanky Kutišové, když závodily poprvé mimo Milevsko.

Trenérka starších milevských závodnic Lucie Tollingerová měla s novými pravidly hodně starostí. Musela upravit kolem dvaceti sestav, aby těmto změnám vyhověly, protože  se často jedná o nezanedbatelný bodový zisk, který je nutné v choreografiích využít. Její svěřenkyně nezklamaly, předvedly své sestavy soustředěně a bez velkých chyb.

V kategorii mladších nadějí ročníků 2003 a 2004, která v jarních přebornických soutěžích již bude usilovat o postupová místa na mistrovství České republiky, startovala tři milevská děvčata. Tereza Kutišová ve startovním poli deseti závodnic nezaváhala a s přehledem zvítězila.

Prosazovat se začíná i talentovaná Linda Houdová, která zvolila jako volné náčiní švihadlo. A právě švihadlo ji v posledním závodě v Táboře neposlouchalo, a tak bylo snahou Lindy si tento nezdar opravit. Dokázala to a vyhoupla se na bronzový stupínek.

Třetí závodnice Natálie Kotašková nastupovala po lednové nemoci a deficit tréninků byl znát. Přesto vybojovala pěkné čtvrté místo.
Soupeřky Lindy Lalákové v kategorii kadetek mladších  nebyly na prémiovém závodě v Humpolci přítomny, a tak Linda  bojovala jen se svým náčiním, obručí a míčem. Zvláště nová sestava s míčem Lindu dost na závodním koberci potrápila.

Nejstarší závodnice RG Proactive Karolína Kreisslová v kadetkách starších a Ludmila Korytová v dorostenkách předvedly kvalitní výkony a s přehledem zvítězily. Obě děvčata už jsou zkušenými gymnastkami, a tak se i přes změny ve svých sestavách dokázaly koncentrovat na pěkné provedení  sestav a obsadily první místo. 

DANA VOJTOVÁ