Na tomto přeboru startovali i mladí závodníci z atletických oddílů našeho regionu. V kategorii starších žáků soutěžili chlapci z TJ Chyšky a TJ Sokol Milevsko.

Z chyšecké výpravy se nejvíce dařilo Patriku Žigovi, který ve vrhu 4kg koulí zvítězil výkonem 11,04 m (osobní rekord) a získal tak pro svůj oddíl zlatou medaili. Chyšecký závodník se do čela soutěže dostal hned prvním pokusem dlouhým 10,95 m a udržel se tam až do konce.

Ve stejné disciplíně reprezentoval chyšeckou atletiku Václav Dvořák, který své pokusy neustále zlepšoval. Osobním rekordem 10,39 m vybojoval skvělé čtvrté místo, když od bronzu ho dělilo pouhých devět centimetrů.

Oba chlapci poprvé také soutěžili v hodu 4kg kladivem. A znovu si utvořili osobní rekordy, když Patrik Žiga i Václav Dvořák shodně hodili své kladivo do vzdálenosti 21,78 m a obsadili dělené 5. – 6. místo.

Ve své třetí disciplíně si vyzkoušeli i hod 1kg diskem. Na sedmém místě skončil Patrik Žiga v osobním rekordu 25,56 m, deváté místo obsadil Václav Dvořák za výkon 21,94 m.

V kategorii starších žáků startoval za Chyšky i Vít Strouhal. Ten nejprve ve třetím běhu na 60 m obsadil druhé místo a časem 8,20 sek. hluboko za svým rekordem postoupil jen do finále „B".

V něm výborně odstartoval,  zvítězil v čase 8,25 sek. a celkově obsadil sedmou příčku mezi jihočeskými sprintery. Chyšecký závodník startoval i ve třetím běhu na 300 m, zde skončil druhý v čase 47,40 sek., což stačilo na celkovou osmou příčku.

V dresu SK Čéčova České Budějovice startoval na přeboru i bývalý chyšecký atlet Pavel Gocala, jenž nejprve vyhrál první běh na 300 m a časem 38,19 sek. vybojoval první místo a získal zlatou přebornickou medaili a diplom.

Svěřenec trenéra Pavla Váni startoval  i v prvním běhu na 150 m, ve kterém skončil druhý a časem 17,91 sek. vybojoval stříbrnou medaili za druhé místo.

Třetí medaili, bronzovou, pak získal jako člen štafety SK Čéčova ČB v běhu na 3 x 300 m. Štafeta běžela ve složení Petr Louda, Pavel Gocala a Petr Vaněk, její čas byl 2:29,41 min.

Milevskou atletiku v kategorii starších žáků zastupovali Jan Fleischmann a Adam Hečko. Prvně jmenovaný v prvním běhu na 60 m obsadil čtvrté místo a časem 8,15 sek. postoupil do finále „A". V něm pak obsadil šestou příčku v čase 8,36 sek.

Mladší syn trenéra Pavla Fleischmanna ještě startoval ve druhém běhu na 150 m a v něm skončil druhý v čase 19,43 sek., který znamenal celkovou šestou příčku.

Milevské starší žáky zastupoval na přeboru i Adam Hečko, jenž v překážkovém běhu na 100 m vybojoval časem 18,27 sek. celkovou čtvrtou příčku. Ve čtvrtém běhu na 60 m skončil pátý a časem 9,17 sek. do finále nepostoupil.

V kategorii starších žákyň reprezentovala Chyšky Anna Kohoutová, která nejprve získala bronzovou medaili za třetí místo v hodu 3kg kladivem. Výkon 22,95 m je jejím osobním rekordem a v průběžných republikových tabulkách Českého atletického svazu znamená  39. místo.

Chyšecká závodnice tuto disciplínu absolvovala poprvé v životě. Ve vrhu 3kg koulí však zůstala za svým osobákem, a tak její výkon 7,55 m stačil pouze na šesté místo.

Ve stejné věkové kategorii sbírala medaile pro milevskou atletiku teprve mladší žákyně Adéla Záhorová. Ta  zvítězila v prvním běhu na 60 m a časem 8,32 sek. postoupila do finále „A". Ve finálovém běhu pak zaběhla o čtyři setinky horší čas a získala stříbrnou medaili za druhé místo.

Poté milevská atletka excelovala ve skoku dalekém, který vyhrála  výkonem 488 cm a získala přebornický titul. Kompletní sbírku medailí pak dovršila v běhu na 150 m, když v prvním běhu skončila třetí a časem 20,31 sek. obsadila bronzovou příčku.

V kategorii starších dívek soutěžily i další milevské mladší žákyně, jež si vedly rovněž výborně. Nejprve Erika Kofroňová doběhla ve třetím běhu na 150 m třetí a časem 22,11 sek. obsadila celkově deváté místo. Poprvé v životě si také hodila 500g oštěp a v něm obsadila výkonem 24,13 m pěkné čtvrté místo.

Ve stejné disciplíně pak obsadila další milevská mladší žákyně Hana Váchova páté místo výkonem 23,47 m. Skvělé páté místo získala i ve skoku vysokém za výkon 139 cm.

V přeboru přípravek chlapců pak pro Chyšky vybojoval bronzovou medaili Jiří Pešička za třetí místo ve skoku vysokém výkonem 110 cm.

Pro chyšeckou atletiku byla škoda, že se soutěže nezúčastnil Václav Strouhal, který by ve výšce bojoval o zlato, a i v dálce či na překážkách mohl získat medailová umístění.

V kategorii přípravek se udělovaly medaile i za čtvrté a páté místo. Medaili za čtvrtou příčku ve skoku vysokém získal pro Chyšky Zuzana Kořánková za výkon 100 cm.

Další chyšecká závodnice Anna Bočanová pak obsadila v hodu 1kg plným míčem 13. místo za výkon 6,15 m a v hodu 150g míčkem skončila na 12. místě výkonem 22,42 m.

Ve stejné disciplíně startovala za Milevsko Soňa Kofroňová, která hodila míčkem 27,70 m a za páté místo brala medaili. Milevská atletka startovala i ve čtvrtém běhu na 50 m př. a v něm skončila čtvrtá v čase 9,90 sek. Ten znamenal celkové 15. místo.

JOSEF FUKA