Nejprve o mitrovské tituly bojovali ve svých kategoriích žáci, a to 247 závodníků v 330  kategoriích a z 50 klubů. Další den soutěžili dorostenci a junioři – 154 závodníků ve 192 kategoriích a ze 47 klubů.

Účast na mistrovství České republiky si závodníci museli vybojovat v průběhu celoroční přípravy, kdy sedm z nich   v každé kategorii postoupilo z žebříčků tříkolového Národního poháru.

Další sedmička borců byla určena žebříčkem nominačních závodů s mezinárodní účastí. Po jednom závodníkovi do kategorie nominovaly jednotlivé kraje a startovní listinu doplnili mistři a vicemistři ČR z předchozího roku, kteří mají postup zajištěn automaticky. 

Z oddílu bojových umění Budó škola KK PÍSEK trenéra Karla Koleruse se nominovalo pět závodníků: Martin Doubek, Šárka Velimská, Jakub Schánilec, Michal Voldřich a Štěpán Chvátal. Bohužel Šárka Velimská a Martin Doubek ze zdravotních důvodů do závodů nenastoupili.

Jakub Schánilec, který letos poprvé na mistrovství ČR startoval ve vyšší kategorii 10 – 11 let, podlehl v prvním kole 4:7. A jelikož se jeho soupeř neprobojoval do bojů o medaile a vypadl, neměl tak Schánilec ani možnost bojovat v repasáži o případný bronz.

V kategorii mladších žáků vybojoval v kumite 7 – 9 let do 27 kg třetí místo a bronzovou medaili Michal Voldřich, kterému letošní sezona přála. Titulem krajského přeborníka a druhým vice mistrem ČR potvrdil svou stoupající úroveň.

K tomuto úspěchu přidal ještě v těžce obsazené kategorii dorostenců kumite 14 – 15 let do 52 kg Štěpán Chvátal pěkné páté místo.