Kateřina Nash chtěla zlato. Ne „jenom" medaili. Chtěla titul mistryně světa. Jenže v Táboře na extrémně náročné trati dvakrát upadla, naposledy v závěrečném kole, a bylo po nadějích. Skončila pátá a vyprávěla, že o titul mistryně světa už bojovat nebude. „Mám asi dobojováno."

Ani úvod nebyl podle vašich ideálních představ, přimotala jste se do hromadného pádu?
Vůbec ne. Tomu prvnímu pádu jsem se naopak vyhnula. Měla jsem docela štěstí. Všechny soupeřky jsem objela. Pak jsem byla docela vepředu. Když se něco takového na startu stane, čelo odskočí, to se stalo právě teď.

Padalo se extrémně, vaše soupeřky se také ocitly v bahně, byla trať hodně kluzká?
Bylo to hodně klouzavé. Jelo se v takové směsici zmrzlého povrchu a bahna, takže to bylo opravdu takové hodně uklouzané.

Hnali vás za čelem závodu MS v Táboře fanoušci?
Byli skvělí. Moc jim děkuju za podporu.

S pátým místem na MS v cyklokrosu spokojená nejste?
Prostě to je sportovní život. Já odtrénovala, co jsem měla, prožila jsem skvělou sezonu. Dala jsem do závodu mistrovství světa úplně všechno. Nechci se soustředit jen na jeden výsledek. Snaha byla.

Bohužel, ale byla marná?
Kdyby si to člověk mohl dopředu naplánovat, tak bych samozřejmě chtěla, aby to bylo lepší než páté místo, ale já si myslím, že kromě toho pádu v posledním kole, jsem nejela špatně.

Co se vám v posledním okruhu pár minut před cílem přihodilo?
Měla jsem úplně zmrzlé ruce. Někdy za to člověk víc vezme a spadne. Stane se to. Byly jsme tam tři závodnice těsně za sebou, byl by to boj až do poslední zatáčky. Bohužel. Mně to tam nevyšlo.

Byla to pro vás poslední šance na získání titulu mistryně světa v cyklokrosu?
Pro mě asi ano. Myslím, že už trošku mám dobojováno. O titul mistryně světa jsem se snažila několik let, chtěla jsem se teď vrátit do Tábora, protože je to tady v jižních Čechách,to se mi povedlo. Teď momentálně nevím, ale těch bojů o titul mistryně světa pro mě už v cyklokrosu asi moc nebude.