V letošních třech zápasech si osobně připsala deset vstřelených branek. Po Sáře Kovářové je nejlepší střelkyní týmu. Právě větší úspěšnost při proměňování vyložených šancí však ale podle ní zatím chybí k tomu, aby omlazené Sokolky získaly první výhru 
v sezoně. Ve výkonech týmu Magdaléna Svobodová ale celkově vidí progres. „Oproti předchozím zápasům nám třeba signály už vycházely lépe," řekla po posledním utkání s Prešovem, ve kterém Písečanky prohrály 21:29.

Ona samotná přitom v zápase překonávala bolest. Měla naražené rameno. Na žádné utrpení se však nevymlouvala. „Ze začátku jsem to trochu cítila, ale během zápasu pak na vše zapomněla," svěřila se. Hrát s bolestí pro ni prý navíc nebyl problém. Chtěla pomoci týmu. Na příští zápasy však věří, že bude už stoprocentně připravená.

A nutno říct, že Sokolky čeká pořádný zápřah. V rámci ženské interligy narazí na opravdové giganty. Navíc hned rychle po sobě. Dnes do Písku zavítá Most, v neděli pak k předehrávce osmého kola slovenské Michalovce.

Magdaléna Svobodová je přesvědčená, že se Sokolky budou neustále zlepšovat. „Jsme mladý tým, věřím, že se toho dostaneme a příznivcům brzy předvedeme hezkou hru a také urveme konečně nějaké vítězství," vzkazuje Magdaléna Svobodová.