Jediní zástupci krajského města ve 2. lize zůstávají v letošní sezóně trochu za očekáváním a pohybují se v polovině tabulky. K Otavě přijeli netradičně pouze na dvě kompletní formace a z toho vycházela i jejich taktika. Do útoku se příliš nehrnuli, o čemž svědčí i pouhých pět střeleckých pokusů z úvodní třetiny. Ovšem ani domácí toho příliš v první patnáctiminutovce nepředvedli.

V úvodu prostřední části se domácí dostali k přesilové hře, ve které se gólman bílo-zelených Davídek musel hodně otáčet, aby udržel bezbrankový stav. Prvního gólu se diváci dočkali až ve 24. minutě, kdy se míček po závaru před hostující brankou dostal na modrou k Lukáši Volfovi, který využil clonění hráčů před Davídkem a trefil se přesně k tyči – 1:0. O dvě minuty později to byl znovu Volf, jenž využil souhry s Tajblem a Gábou a navýšil náskok domácích – 2:0.

V úvodu třetí třetiny si vybral slabší chvilku písecký gólman Fišer, kterého střelou ze středního pásma překonal Staněk – 2:1. Hostům vlil vstřelený gól krev do žil a hrál se oboustranně aktivní hokejbal. Švantlák si mohl vzít dvoubrankový náskok zpět, ale zbytečné přihrávky ve střeleckých pozicích jim v tom zabránily. Několikrát se musel blýsknout písecký Fišer, který napravil své zaváhání. Pět minut před koncem vyběhl a výborně zneškodnil brejk Ondřeje Bárty. Následně se vyznamenal i při pokusu jeho bratra Adama. Pedagog zkusil ještě minutu a čtvrt před koncem hru bez brankáře. Zkušení hráči Švantláku ale dokázali jejich početní výhodu ustát a sami udeřili. Devatenáct vteřin před závěrečnou sirénou pečetil do odkryté hostující klece nejen výsledek utkání, ale i svůj hattrick Lukáš Volf – 3:1.

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Volf L. (Tajbl), 26. Volf L. (Gába, Tajbl), 45. Volf L. (Rod) - 32. Staněk (Chudomel)

Střely: 40:26, Vyloučení: 1:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 25.

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Šperl, Tajbl, Kozák, Pelc, Volf R. – Gába O., Kabele, Habart – Hromádka, Volf L., Rod, Zábranský

Útočník HC ŠD Lukáš Volf po utkání řekl: „Dnes jsme se nemohli do utkání moc dostat. Pedagog je nepříjemný v obraně a nám chyběl pohyb a větší aktivita do brány. Hráli jsme ale dobře v obraně a několikrát nás podržel brankář Fišer. Jsem rád, že jsem klukům mohl pomoci góly a připsali jsme si další důležité vítězství.“

Také ve třetím jarním kole se představí HC ŠD v domácí Orange aréně. Lídr tabulky drží náskok devíti bodů před svými pronásledovateli. Tentokrát netradičně v sobotu od 10 hodin přivítá zálohu Prachatic, která bojuje o účast v play-off.

Václav Pelc