Na olympijském stadionu ČR reprezentovalo celkem 44 atletů (25 mužů a 19 žen), které po mistrovství ČR ve Vyškově schválilo Předsednictvo Českého atletického svazu.

Je potěšitelné, že mezi nominovanými a startujícími atlety byl i bývalý milevský závodník Lukáš Šťastný, dnes člen pražské Dukly, kterého nyní trénuje Jana Jílková.

Rodilý Písečák, který stále bydlí v Milevsku, byl nominován a běžel v reprezentační štafetě na 4 x 100 m. Původní složení sprinterské štafety mělo být následující – Petr Szetei, Lukáš Šťastný, Jan Veleba a Václav Zich.

Na samotném šampionátu  však štafeta běžela v tomto složení: Jan Veleba, Rostislav Šulc, Vojtěch Šulc s finišmanem Lukášem Šťastným.
Český reprezentant naši republiku již reprezentoval v roce 2008 na juniorském světovém šampionátu v Bydgoszczi, kdy se dostal do semifinále v běhu na 200 m, štafeta na 4 x 100 m skončila již v rozběhu.

O rok později pak Šťastný reprezentoval na evropském juniorském šampionátu v Novem Sadu. Zde v běhu na 200 m skončil v rozběhu, ale byl členem štafety 4 x 100 m, která pro Česko vybojovala skvělou stříbrnou medaili za 2. místo.

Svou vlast Lukáš reprezentoval i na loňském evropském šampionátu třiadvacetiletých  v Ostravě a byl opět členem štafety na 4 x 100 m, která vybojovala skvělé páté místo.

Na helsinském mistrovství Evropy Lukáš Šťastný soutěžil v sobotu, kdy česká štafeta běžela semifinále. Lukáš donesl kolík do cíle na výborném čtvrtém místě a časem 39,52 sek. naši reprezentanti vybojovali finálovou účast.

Finále se běželo v neděli. Jenomže hned na prvním úseku Jan Veleba nepředal kolík Rostislavu Šulcovi, a tak česká štafeta svou finálovou účast předčasně skončila a nebyla hodnocena.

JOSEF FUKA