Zima už předává otěže do rukou jara, a tak i cyklisté začínají oprašovat své bicykly a připravovat sebe i svá kola na novou sezonu. Velice oblíbenými akcemi, za nimiž  vyrážejí rekreační cyklisté i ambiciózní jezdci, jsou závody Galaxy série, které již několik let patří mezi stálice v tuzemském kalendáři.

Na přepracovaných webových stránkách www.galaxy-serie.cz již byl představen kalendář Galaxy série 2012, který zaznamenal jednu zásadní změnu. Z plánovaného kalendáře totiž vypadl oblíbený bikemaraton Krakatit Dobříš, který byl uplynulé dvě sezony dokonce zastávkou Českého poháru v XCM.

Program Galaxy série tak zůstane pro letošek osmidílný. Seriál odstartuje již 21. dubna v jihočeském Tálíně, odkud ředitel závodu Jaroslav Hronek hlásí menší změny tratě.

Nově se pojede například přes populární Karvašiny, za mokra bahnitý úsek, kde se jezdil kdysi semický Galaxy CykloŠvec maraton. Závod v Tálíně byl navíc nově zařazen i do iVelo série 2012, kde je už tradičně i maraton Přes tři vrchy Vysočiny.

O měsíc později se závodníci setkají v Prachaticích a za  další měsíc se celá série přesune do Beskyd, na náročné horské tratě závodu Galaxy Petyša Tour.

V červenci se bikeři znovu sejdou v Horní Cerekvi na Trek maratonu Přes tři vrchy Vysočiny, poté následuje osvědčený Pálavský krpál v Mikulově, AVG Náměšťský maraton v Náměšti nad Oslavou.

A koncem září pak v těsném sledu to budou Galaxy Kenda Soběslavský maraton a Galaxy Catlike Zručský maraton v Kácově. Zde Galaxy série, stejně jako vloni, zakončí sezonu a vyhlásí celkové vítěze.

Do konečného pořadí seriálu se bude letos počítat  jen pět nejlepších výsledků a boj o mistra Galaxy série pro rok 2012 se rozhoří v rámci finálového závodu v Kácově. Nově se do celkového pořadí seriálu budou počítat i závody kategorie tandemů.

Společně se svými partnery se organizátoři Galaxy série snaží zprostředkovat příjemné zážitky s kolem cyklistům všech kategorií.
Zásluhou  značky GO!, jednomu z partnerů Galaxy série 2012, bude možné zakoupit dresy, ponožky a šátky v grafické podobě seriálu, které navrhoval majitel bronzové medaile z mistrovství světa a úřadující mistr republiky ve fourcrossu Jakub Říha.

Novým partnerem Galaxy série 2012 je Birell, takže na trati i v cíli se mohou závodníci těšit na občerstvení v podobě nealko piva.
Ostatní partneři Galaxy série jsou většinou stejní jako loni – Galaxy, CykloŠvec a řada dalších. Přihlášky k podnikům Galaxy série jsou možné jak k jednotlivým závodům, tak i na celou sérii.

Za 2200 korun získáte startovné na všech osm dílů seriálu, startovné na jeden závod tak vyjde na výhodných 275 korun. Galaxy série bude opět představena na blížící se výstavě For Bikes, která se uskuteční ve dnech 30. 3. –  1. 4. v Praze.

Kalendář Galaxy série 2012:

21. 4. – Galaxy CykloŠvec maraton – Tálín.
19. 5. – Fox Galaxy maraton – Prachatice.
16. 6. – Galaxy Petyša tour – Rožnov pod Radhoštěm.
14. 7. – Trek maraton Přes tři vrchy Vysočiny – Horní Cerekev.
4. 8. –  Pálavský krpál – Mikulov.
18. 8. – AVG Náměšťský maraton –  Náměšť nad Oslavou.
22. 9. – Galaxy Kenda Soběslavský maraton.
29. 9. – Galaxy Catlike Zručský maraton – Kácov.

KAREL ŠVEC