Při jednom z kontrolních dnů příprav na světový šampionát v Písku jsme Josefa Kozla požádali o rozhovor.

Jak jste spokojen s průběhem příprav na světový šampionát?

Je to moje další oficiální návštěva ze strany Českomoravského svazu hokejbalu, při které chci znovu poděkovat městu Písek za velmi dobrou spolupráci při náročné přípravě světového šampionátu. S panem starostou Veselým koordinujeme naše kroky týkající se samotného mistrovství světa.

Zhostí se Písek šampionátu na takové úrovni, jakým bylo například mistrovství světa mužů v Plzni?

Organizační výbor šampionátu v Písku má naši obrovskou důvěru, protože pod vedením Víti Čapka je záruka v tom, že šampionát bude držet vysoko nastavenou laťku, která byla nastavena v Plzni. Sice se jedná o mládežnické mistrovství, ale zároveň je to šampionát, který svým rozsahem tady ještě nikdy nebyl.

Hrát budou tři věkové kategorie najednou, takže náročnost na organizaci bude obrovská, hlavně na koordinaci všech pořadatelských věcí, které s tím souvisí. Myslím, že pořadatelský tým v Písku je natolik silný a zkušený, že všechno zvládne důstojně a na špičkové úrovni.

Bude mít šampionát dostatečnou diváckou kulisu?

U mládežnických šampionátů je to pokaždé sázka do loterie. Nicméně v jižních Čechách má hokejbal dlouholetou tradici a velkou podporu, a tak věřím, že i mládež diváky přitáhne do hlediště. Dvacítka a osmnáctka, to už jsou výběry, které dokáží předvést hokejbal opravdu na vysoké úrovni.

A vzhledem k tomu, že jsme aktuálně dvojnásobnými mistry světa po sobě, tak věřím, že zájem o nadcházející šampionát bude z celé republiky. Doufám, že do Písku a Strakonic přijede hodně lidí, a to nejen z Jihočeského kraje.