Tento hráč také vhodil úvodní buly při sobotním finále dvacítek Kanada – Česko (3:2) a poté poskytl Píseckému deníku následující rozhovor.

Jste patronem šampionátu, měl jste možnost vidět některé jeho zápasy?

Jako patron tohoto mistrovství světa jsem byl vybrán se svým bratrem Jakubem, který je brankářem extraligových Českých Budějovic. Jednalo se pouze o propagaci, byli jsme vyfoceni na bilboardech a plakátech k šampionátu.

Asi šlo jen o to, abychom přilákali lidi do ochozů stadionu a aby se vědělo, že se v Písku a ve Strakonicích koná tak významná sportovní akce. Myslím si, že je to super turnaj, který se vydařil.

A přispěla k tomu i tato dvě krásná jihočeská města, Písek a Strakonice. Lidé se v průběhu celého mistrovství dobře bavili, a co jsem měl možnost vidět, tak úroveň zápasů byla vynikající.

Jaký byl zájem o autogramiádu, které jste se zúčastnil společně s bratrem Jakubem?

V pátek byla autogramiáda ve Strakonicích a v sobotu v Písku. A zájem byl o ni v obou městech docela velký. Myslím, že se tato akce povedla.

Právě se hraje finále dvacítek mezi Kanadou a Českem. Jakým výsledkem utkání skončí?

Bude to vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Zatím vede Kanada 1:0, ale já věřím, že naši vývoj zápasu zvrátí a získají mistrovský titul.

Jak podle vás tento světový šampionát pozvedne jméno města Písku?

Podle mého názoru hodně. Na zápasy se přijeli podívat rodiče nebo rodinní příslušníci hráčů, příbuzní, známí, kamarádi a podobně. A samozřejmě i lidé, kteří mají hokejbal rádi a chtěli zápasy vidět. A byli to i fanoušci z ciziny.

Všichni museli vidět, že Písek je krásné město, které má jeho návštěvníkům co nabídnout. A ten, kdo v Písku bydlí, ví, že je zde krásně jak pro život, tak pro sport, kulturu a podobně.

Přejděme k hokeji, budete i v příští sezoně hrát za Plzeň?

Ano. Plzeň na mě uplatnila opci, takže jsem se rozhodl v klubu zůstat ještě rok. Doufám, že se nám bude dařit a sezona bude opět úspěšná.

Od mužstva odešel trenér Marian Jelínek. Kdo nyní mužstvo povede?

Z asistenta trenéra se Milan Razým posunul na post hlavního trenéra. Všichni se dobře známe, bude to klapat.

Dojde k velkým změnám v hráčském kádru?

Zatím z týmu odešlo asi osm hráčů a přišli tři noví, velice kvalitní hokejisté. Doufám, že budeme mít dobrý tým, ve kterém zůstalo stabilní zdravé jádro Straka –  Vlasák, což je samozřejmě dobře.

Jak si Plzeň povede v příští extraligové sezoně?

V minulé sezoně jsme skončili třetí, což bylo velmi pěkné umístění. Velmi těžko se dneska odhaduje, jak dopadneme v příštím soutěžním  ročníku. Plzeň ještě nikdy extraligu nevyhrála, tak se o to nyní pokusíme.