Písecké házenkářky se na vítězství  načekaly o nějaký týden déle, než v loňské sezoně. Ale čekání stálo za to! Na štítě jim zůstal silný Zlín s Tóthovou či Černou v sestavě.

Hráčky Sokola začaly skvěle, vedly brzy 2:0 a měly i další šance. Jenže je neproměnily a hostující házenkářky stav otočily.

Domácí daly za první poločas jen devět branek, i proto se šlo na přestávku za stavu 9:12.

Ani ve druhém poločasu to nevypadalo na zvrat, i když domácí trenéři oživili hru povedeným střídáním - Šichmanová a Palasová byly hlavními tahounkami prvního interligového úspěchu.

Když už se písecké hráčky dostaly do šancí, nedávaly pravidelně góly, takže Zlíňanky udržovaly náskok dvou, tří gólů.

Utkání se lámalo dvanáct minut před jeho koncem, kdy Písek poprvé srovnal skóre - 17:17.

Písečanky dokázaly třikrát dotáhnout stav na nerozhodný výsledek, rozchytala se brankářka Brožová a o důležité góly se postarala do té doby nevýrazná Bubeníková.

Poprvé do vedení šly domácí hráčky v 51. minutě, Šichmanová dávala na 20:19 a získané vedení už z rukou nepustily.

Sokol Písek - HC Zlín 23:21 (9:12)

Branky: Šichmanová, Malá, Palasová 4, Součková, Bubeníková 3, Michková 2, Kutlvašrová, Kalčíková, Vrabcová.

Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2, vyloučení: 0 - 1, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 210