Písek - Možná až nečekaně velký odpor kladli velice dobře hrající domácí Sršni. Ti se nezalekli úvodní ztráty 0:5 a rychle otočili. S koncem první čtvrtiny, po níž na tabuli svítilo skóre 22:18, skončil také basketbal. O slovo se přihlásila rozhodcovská dvojice se zvláštním metrem posuzování i obě lavičky, z nichž především temperamentní sarajevský trenér Kolína Predrag Benáček svými gesty často překračoval veškeré sportovní zvyklosti. Hosté se nastartovali k obratu, spíše však díky zvučnějšímu jménu než předváděné hře. Po polovině zápasu Kolínští vedli 41:38.

Od třetí čtvrtiny hosté přeci jenom zúročovali větší zkušenosti. Zlepšili souhru a především střelbu z dálky. I když Sršni ve svém snažení nepolevovali a trápili favorita až do konce, Kolín si dirigovaný s přehledem hrajícím Štefanem Ličartovským dokráčel pro postup. Kolínští si však vysloužili také pískot z tribuny sportovní haly, neboť po závěrečném klaksonu odešli do šatny bez podání rukou soupeři a podtrhli tak nepříliš sympatický projev, kterým se v Písku prezentovali.

Sršni Písek - Geosan Kolín  69 : 84

Body Sršňů: Šlechta 18, Vartecký 13, Kostohryz 11, Voldán 9, Valuch 6, Běle 4, Duda 2, Hejda 2, Hušek 2, Janda 2.