Do bojů nejlepších atletů z kraje Jihočeského a Plzeňského, ale i ostatních krajů soutěžících mimo soutěž, se nejprve zapojil chyšecký junior Miroslav Doubek, který ve společné kategorii mužů a juniorů obsadil ve čtvrtém rozběhu na 60 m třetí místo časem 7,96 sec., celkově byl jako sedmý muž a čtvrtý junior. Vlivem zpoždění časového programu jeho rozběh končil v době, kdy už se rozběhla společná soutěž mužů a juniorů ve skoku dalekém. Podle toho také závodníci z běhu na 60 m nestihli první či druhé pokusy v dálkařské soutěž, mezi nimi byl i chyšecký Doubek. Jeho jediný pokus dlouhý 453 cm nestačil na další postup do finále a znamenal celkové desáté místo, mezi jihočeskými muži to bylo čtvrté místo a mezi juniory byl druhý.

S více jak hodinovým zpožděním v programu nastupoval na start dorosteneckých tří kilometrů druhý chyšecký závodník Ondřej Kohout. Svůj start doslova prospal, a zatímco českobudějovický závodník Petr Bahenský vyrazil dopředu a získával každým metrem svůj náskok, Kohout na svou trať vybíhal jasně poslední. Postupně se však dostával do svého pravidelného běžeckého rytmu, propracoval se ve stíhací skupince na druhé místo a v jeho tváři bylo vidět odhodlání smazat asi desetimetrový náskok Bahenského. Každým kolem se k němu přibližoval a dvě kola před koncem snad už ani nikdo nepochyboval, že tuhnujícího atleta z ČB porazí. Do posledního kola již vbíhal jasně na první pozici a sprinterským závěrem svůj závod vyhrál v čase 9:42,28 min. Tímto časem se zařadil na osmé místo letošních průběžných republikových tabulek ČASu a na první místo jihočeských tabulek.
Po závodě Ondra, se svým trenérem Miroslavem Zachariášem, hned začal uvažovat o vylepšení zaběhnutého času, aby se mohl kvalifikovat na letošní Mistrovství republiky dorostu, které se uskuteční ve dnech 24.-25.2.18 v Ostravě-Zábřehu. Chyšecký atletický oddíl ho tedy již přihlásil na halový Přebor Prahy, který se uskuteční již 3. února 2018 v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Ondra poběží opět 3 000 m a bude jistě zajímavé jestli svůj čas posune dopředu.

Pořadí medailistů bylo toto: 1. Ondřej Kohout, TJ Chyšky 9:42,28 min., 2. Petr Bahenský, Sokol ČB 9:57,14 min., 3. Jan Pergler, ŠAK Při ZŠ Přeštice 9:59,92 min.

S hodinovým zpožděním v programu nastupoval na svou dorosteneckou trať 1500 m i třetí chyšecký atlet, Patrik Bouška. Na rozdíl od svého oddílového kolegy Ondřeje Kohouta, rozběhl svůj závod hned od startu a svým pravidelným tempem se usadil na čele závodu. Na paty se mu přilepili dva českobudějovičtí atleti Petr Lukš a Radek Kofroň. Chyšecký Bouška si však vysloveně se zbytkem soupeřů doslova pohrával. Chvilkami zrychlil, pak zase zpomalil, aby v posledním kole nastoupil ke zdrcujícímu sprinterskému nástupu, kterým nedal ostatním soupeřům žádnou šanci. Závod tak vyhrál systémem start-cíl. Jeho čas 4:34,59 min. je v letošních průběžných republikových tabulkách ČASu osmnáctý a v kraji druhý. Po závodě si jen posteskl: "Čas mohl být o mnoho lepší, kdybych měl v závodě lepší soupeře, kteří by mě mohli vytáhnout k lepšímu času". Jeho čas je v letošních průběžných atletických tabulkách ČASu osmnáctým v republice a druhým v Jihočeském kraji.

Pořadí závodu: 1. Patrik Bouška, TJ Chyšky 4:34,59 min., 2. Petr Lukš, Sokol ČB 4:39,57 min., 3. Radek Kofroň, Sokol ČB 4:40,88 min.

Josef Fuka