Tradičním oporám se jako obvykle dařilo a posbíraly řadu předních umístění.

Titul mistra ČR mladí vodáci ale tentokráte nevyjeli, to se podařilo veteránům.

Závodilo se za velikého vedra. V nejmladší věkové kategorii do 10 let byl Dan Koreš na trati 1 km na singlkajaku na solidním 22. místě ze 64 startujících. Na deblkajaku s Vojtou Velátem se jim závod vůbec nepovedl. Ale vynikajícím čtvrtým místem na nejkratší sprinterské trati 200 metrů překvapil snad i sám sebe.

Vojta Velát byl na 1 km sice až třicátý, ale také jen o špičku mu unikla unikla medaile na 200 metrů.

Jako obvykle mezi nejmladšími kajakáři patřičně čeřil vodu písecký Stanislav Dědič: na 1 km byl šestý, na 500 m s Petrem Rohlenou z Týna brali vynikající stříbro a druhé přidal sám na dvoustovce.

V katerorii do 12 let startovali tři písečtí kajakáři: Jiří Soumar díky nedostatečnému tréninku končil mezi posledními.

Veliké zlepšení od jara a kvalitní výkony předvedl Jáchym Jarolím, osmé místo na 1 km a dvanácté na dvoustovce na singlkajaku má svou váhu a přibližuje se výrazně těm nejlepším. Na deblkajaku pak byl s Jiřím Soumarem rovněž dvanáctý.

Tomislav Dědič už do české kajakářské mládežnické špičky patří. Potvrdil to bronzem na 1 km, bronz vyhrál i na 500 m na deblu s tradičním parťákem kojetínským Zendulkou.

Petr Kortan a Tomislav Dědič doplněni o dva moravské kajakáře si závody zpestřili 7. místem na čtyřkajaku, kde byli jednoznačně nejmladší posádkou.

Únava z tohoto startu a celého náročného programu pak stála za Tomislavovým osmým místem na dvoustovku na singlkajaku.

Ve starších žácích Petr Kortan sice vypadl vždy v rozjížďkách.

V juniorkách se na kajaku představila Klára Dědičová: na 1 km byla sedmá, na 500 m a 200 m vypadla v semifinále. Tři sedmá místa pak zajela na deblkajaku s Anetou Zieglerovou z Berouna.

V mužích měl Písek jediného zástupce, a to na singlkanoi: David Macháček čtvrtým místem exceloval na trati jeden kilometr. Šestý pak byl na 500 m s těsnými rozdíly a vynikajícím časem a třináctý na 200 m.

Na stejné lodi, tedy na singkanoi, ale v kategorii veteránů vybojoval zlato Tomislav Dědič starší na trati 1 km, čtvrtý byl na deblkanoi na 500 a třetí na singlu na 200 m.

Předseda píseckého klubu a nestárnoucí kajakář Milan Kučera si z Račic odváží veteránské zlato na 1 km na singlu, bronz na 500 m z deblu s Miroslavem Pánkem z Prahy a stříbro na singlu na sprinterské trati.

Písecké mladé vodáky teď čeká malé zasloužené volno a znovu začnou trénovat v půlce srpna před mistrovským závodem na maratonských tratích a závěrem sezony.

Na menších závodech budou získávat první zkušenosti i další děti, které začaly s přípravou nedávno a start na mistrovském závodě by pro ně ještě neměl smysl.