Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice se perou s Libercem statečně, musí se bohužel obejít bez nahrávače Zapletala, jehož výrazně limituje zraněná noha. „Zánět. Má antibiotika," zaznělo jen z českobudějovické výpravy.

A tak role prvního nahrávače připadla Filipu Habrovi.

První set druhého zápasu lépe začali domácí, jenže jako první byli v cíli hosté! Jihočeši se překonávali v obětavosti, podařilo se jim několik vynikajících zákroků v poli. Poslední bod patřil bloku, který zastavil hvězdu liberecké sestavy Jana Hadravu.

Do druhého setu nasadil kouč Liberce na post smečaře místo Američana Burrowa Hýského. Karta se obrátila, Jihočechům se přestalo dařit na servisu, ale také na přihrávce (21:17). Liberec si v průběhu celého setu udržoval uklidňující vedení, náskok 24:21 se zdál definitivní, jihočeské dotahování bylo sice zajímavé, vedlo k otočení až na 25:26, ale k zisku setu to nestačilo – 30:28.

A třetí dějství? To byla jízda! Jihočeská! Nejlepším mužem zápasu byl Róbert Hupka. Libero Jihostroje odolávalo drtivým úderům Dukly, Hadravu přivádělo k zoufalství a hlavně k chybám! Set skončil nejtěsnějším možným rozdílem: 23:25.

Průběh dalšího pokračování donutil střídat trenéra Liberce (3:7), který vrátil do sestavy Burrowa a nahrávače Janoucha nahradil Řezníček (4:9 a 5:11)! Skvělou partii odehrál blokař Sobotka, přidal se smečař Michálek a Jihostroj pod dirigentskou taktovkou Filipa Habra vedl o sedm bodů – 9:16! Ze hry musel i nevýrazný Hadrava, to už byla voda na jihočeský volejbalový mlýn (13:20 a 18:23). Pak předvedli nevídanou stíhačku domácí. Uhráli sedm bodů v řadě- 25:23 (!).

Pátý set znovu raketově odstartoval Jihostroj: 3:5, 5:5 – 5:9 a 7:12. Druhou šanci už si Jihostroj z rukou vyrvat nenechal – 9:15.

Série se za stavu  1:1 přesouvá na český jih (úterý a středa od 18.00)

"Ve čtyřech setech jsme v Liberci byli lepší, i když jsme si situaci hodně zkomplikovali, koncovku jsme měli uhrát a měli jsme tak ukončit zápas stavem 3:1," říká trenér Jan Svoboda. Rozhovory najdete v úterním tištěném vydání Deníku.

Dukla Liberec – Jihostroj ČB 2:3 (-22, 28, -23, 23, -9), rozhodčí Činátl, Renčín, čas: 147 minut, diváků 1254.

Dukla Liberec: Janouch, Hadrava, Burrow, Správka, Leikep, Beer – libero Kopáček (Vencovský, Hýský, Staněk, Řezníček). Trenér Nekola.

Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Kuliha, Michálek, Mach, Sobotka – libero Hupka. Trenér Svoboda. Stav série: 1:1.