Dramatický souboj slibovalo utkání mezi volejbalisty Českých Budějovic a Zlína, mezi druhým a třetím týmem tabulky. Domácí vstoupili do utkání lépe, při Zapletalově podání vedli 8:4, Zlín postupně přebíral otěže, vytvořil si náskok, který udržel až do koncovky setu.

Druhý set byl přesným opakem toho předchozího. Lépe začali hosté, do prvního technického oddechového času šli s vedením 8:4, pak už ale „úřadoval" pouze Jihostroj. Výborným výkonem v útoku i v obraně dokázal eliminovat všechny zbraně Zlína, třetí set byl téměř jihočeskou exhibicí (25:13).

Hosté se ale nevzdali. Čtvrtý set byl z pohledu diváka nejhezčí. Oba týmy bojovaly, k vidění byly velmi pěkné akce. Drama nakonec vyhráli zkušenější domácí.

Hlasy po utkání:

Pavel Bartoš (Zlín): „My jsme první set dobře podávali a útočili. Jihostroj začal potom pořádně solit servis, pak jsme měli problémy s příjmem a útokem. Proto jsme prohráli."

Petr Zapletal (České Budějovice): „Velmi těžký zápas. Zlín  hraje dlouhodobě velmi dobře a dnes to opět předvedl. Hrál prakticky bez chyb. My jsme ale celý zápas do nich tlačili a oni to neunesli asi fyzicky."

Jihostroj České Budějovice – Fatra Zlín 3:1 (-20, 18, 13, 25) čas: 110 minut, rozhodčí: Dmejchal, Hudík, diváků: 950.

Jihostroj Č. Budějovice: Zapletal, Kriško, Fila, Michálek, Mach, Sobotka, libero: Hupka (Kuliha, Šulista, Habr). Trenér: Jan Svoboda

Fatra Zlín: Smrčina, P. Bartoš, A. Bartoš, Kostoláni, Kolář, Navláčil, Kotas libero: Obdržálek, Bláha (Přikryl, Truong, Vašíček, Uchytil). Trenér: Roman Macek