Jihostroj se podruhé za sebou vrací z palubovky soupeře bez bodu

Liberec - Jihostroj se podruhé za sebou vrací z palubovky soupeře bez bodu. Netradičně už v pátek přijedou do Č. Budějovic Benátky nad Jizerou (18.00).

5.11.2016

Jihostroj České BudějoviceFoto: Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

První set nabídl jihočeský útočný koncert. Levačkou Gevert a pravačkou Fila byli největšími hrozbami pro domácí celek. Habr přidal tvrdý servis a set vyhrál Jihostroj. Za zmínku určitě stojí útok v koncovce, kdy po Gevertově ráně skončil míč metr za sítí. I trenér Liberce Michal Nekola ukazoval rozhodčím, že balon dopadl do severočeského pole.

Druhý set zahájili Jihočeši nekoncentrovaně. Domácí si snadno vybudovali tříbodový náskok, který prakticky pouze udržovali. Reprezentační nahrávač Janouch často hledal v útoku blokaře Leikepa, jeho ofenzivní schopnosti nadělaly v obraně Jihostroje paseku, Dukle se rozehráli i smečaři. Střídání v závěru setu (Červinka a Sobotka) už přišla pozdě.

Velká škoda byla třetího setu. V něm hosté, opět v základní sestavě, prchli svému protivníkovi do nadějného náskoku. O který ale docela lehce přišli. Svěřencům trenéra Svobody se přestalo dařit na přihrávce, a tak Dukla se dostávala do volejbalově jednoduchých pozic.

Útočně se přidal na liberecké straně Galabov, a protože blokařsky Jihostroj nekladl odpor, Dukla kráčela za vítězstvím 3:1. Jihostroj se podruhé za sebou vrací z palubovky soupeře bez bodu. Netradičně už v pátek přijedou do Č. Budějovic Benátky nad Jizerou (18.00).

Dukla Liberec – Jihostroj České Budějovice 3:1 (-22, 17, 18, 20), čas: 111 minut, diváků 598, rozhodčí Pecháček, Velinov. Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Todua, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (Červinka, Sobotka, Kraffer). Trenéři Svoboda a Dvořák.

Autor: Kamil Jáša