V prvních dvou setech domácí tým na Jihostroj zle dotíral, v závěru stahoval náskok, ani v jednom případě ale neuspěl. Jihočeši potvrdili nárůst formy, kvalitně útočili, střídající hráči v důležitých okamžicích pomohli k bodům. Skvělé pasáže odehrál na postu libera Martin Kryštof. Ve třetím setu svěřenci trenéra René Dvořáka získali rychle tříbodový náskok. Domácí točili se se sestavou, vybírali oddechové časy, proti Jihostroji nic nepomáhalo. Za stavu 10:5 se převaha Jihostroje jasně projevila, český mistr přidal i další body. Za stavu 18:13 došlo ke kuriozní situaci, podavač míčů hodně neobratně chytal v rozehře míč, překazil tak Křesťanovi obranný zákrok. Jihostroj přesto zaslouženě v Praze vyhrál ve třech setech.

Jihočeška Pavla Schorná má před sebou smělé sportovní cíle.
Pavla Schorná má za sebou skvělý rok a vyhlíží další úspěchy

Ve čtvrtek Jihostroj v Lize mistrů přivítá Fenerbahce Istanbul (17).

Lvi Praha – Jihostroj ČB 0:3 (-24, -22, -22), čas: 88 minut, rozhodčí Kořenek, Velinov, Jihostroj ČB: de Amo, Šotola, Fila, Zmrhal, Ondrovič, Mach – Kryštof (Todua, Křesťan, Michálek). Trenéři Dvořák a Skolka.