Prvním mužem na postu nahrávače českobudějovického týmu je Brazilec Carisio. Hlavní trenér Andrzej Kowal mu dokonce svěřil kapitánskou pásku. Pro českobudějovický volejbal to je věc nevídaná, vůdcem týmu bude cizinec. Vlastně už je. Zahraniční hvězda. "Proč se tak rozhodl, to je spíš otázka pro hlavního trenéra, Carísio je výborný nahrávač," popisuje svůj pohled Kowalovův asistent Jan Suchý. "Jeho nahrávky nepostrádají rychlost a přesnost," dovysvětlil. Nepříjemné je, že Carísio si poranil v přípravě záda, do duelů nenaskakoval, a tak přišel pár možností, kde se mohl sehrávat se s novými spoluhráči.

Jakub Rožboud se vrátil domů s medailemi
Rožboud se pustil do velkého boje. Odměnou jsou medaile a reprezentační kimono

Jihočeši se v přípravě střetli s rakouským týmem, nastoupili v repríze finále předchozí sezony proti Lvům z Prahy. To jsou okamžiky, ve kterých se ukazuje první soudržnost týmu, který se celkem chystá na tři soutěže. Na extraligu, Český pohár a také na Ligu mistrů. V nejprestižnější klubové soutěži v Evropě (a asi i na světě) se Jihostroj střetne se soupeřem z Polska (Jastrzebski Węgiel), Německa (SVG Lüneburg) s postupujícím z předkola. Jihočeši by potřebovali, aby se mohli sehrávat v kompletním složení. Jen tak se mezi hráči vytvoří vazby, automatické návyky. "Jsme rádi, že v přípravě můžeme hrát proti silným týmům," říkají hráči. 

Poprvé v sezoně se v soutěžním utkání představí Jihostroj v Brně (15.10.). Premiéra v domácím prostředí bude s Benátkami nad Jizerou (24.10.). Do té doby ještě svěřence trenéra Kowala čekají dva přípravné duely v Kladně (6. a 7.10.).