Kouč Sršňů Milan Matějka si jedné výhry s ohledem na stav svého kádru cení. „Spousta hráčů měla teploty či jiné zdravotní trable. Nemohli jsme pořádně trénovat, což se nakonec projevilo. Docházela nám energie," ohlíží se Milan Matějka za prvními zápasy baráže.
V nedělní odvetě měli Sršni v jednu chvíli náskok až třiadvaceti bodů. „Soupeře jsme si po prvním utkání takzvaně načetli a tři čtvrtiny zápasu jsme dodržovali stanovenou taktiku," říká kouč Písku.

O vítězství se ale nakonec Sršni v samotném závěru strachovali. Soupeř jen díky přešlapu tříbodového oblouku nevyrovnal. „Nebyli jsme opravdu v ideálním rozpoložení, což se v baráži neodpouští, a proto je pro nás jedna výhra dobrá," dodává trenér.

Ve zbylých dvou zápasech mezi Vyšehradem a Košířemi ve vzájemných zápasech vždy vyhrál hostující tým. Po prvních dvou kolech baráže 
o první ligu tak má každý tým na kontě jednu výhru.

Příští sobotu se Sršni představí na Vyšehradě, v neděli hrají na půdě Košířů. „Pokud bychom získali jedno vítězství, byli bychom spokojení," prozrazuje Milan Matějka plány na další víkend.

1. kolo:
Havířov – Písek 72:52 (16:14, 35:24, 47:40 72:52)
Body Písku: Vartecký 14, Duda 9, P. Šlechta a Špičák po 7, Kostohrzy a Voldán po 5, Výkruta 4.

2. kolo:
Písek – Havířov 75:74 (21:20, 39:27, 67:46)
Body Písku: Vartecký 17, P. Šlechta a Voldán po 16, Kostohryz 12, Špičák 6, Duda a Výkruta po 3, Štefanský 2.