„Někteří známí mi říkali, že by mi tento závod mohl vyhovovat. Že jsem bikerka a trať mi bude sedět a abych se nebála běhu. Rady mi dávala hlavně Kája Polívková a říkala, neboj se, běh bude do kopce a s kopce v terénu, fyzičku na to máš a zvládneš to. Ale jela jsem si to hlavně vyzkoušet s tím, že tu nechám vše, na co budu mít. Nakonec to šlo všechno nádherně, až jsem byla překvapená. Mám hroznou radost,“ svěřila se se svými pocity Jana Pichlíková.

Podle průběžných výsledků se potvrzovalo, že je strakonická závodnice zkušenou bikerkou, když na kole stahovala svou ztrátu z plavání i na nejlepší profi závodnice. „Stálo to hodně úsilí. Bylo před námi hodně chlapů z age group a trať zase nebyla až tolik propustná. Nedalo se pořád předjíždět,“ doplnila závodnice k cyklistické části.

Dle řady závodníků byl závěrečný běh nejnáročnější a někteří si do kopců museli pomáhat, jak se dalo. Někteří se dostávali nahoru i po čtyřech. „Běh byl docela náročný, byla tam dvě či tři místa, kde to bylo opravdu těžké. Snažila jsem se do kopců alespoň trochu popobíhat, nebo využívala rychlou chůzi. Myslím, že jsem to běžecky zvládla docela dobře a na trati nevytuhla,“ hovořila o pocitech ze závěrečné části závodu Jana Pichlíková.

Titul Mistryně Evropy v kategorii 30 – 34 let znamená kvalifikaci na světový šampionát na Havaji. Přijme tuto výzvu? „Taková šance již nemusí přijít a půjdu do toho. Doufám, že se mi podaří sehnat sponzory, že mě v tom lidi nenechají a podpoří jako Jihočešku,“ potvrdila závodnice, že Maui bude další velkou výzvou v jejím sportovním životě.