Po úspěchu v Manchesteru Jan Seidl ukázal své jezdecké kvality i na velmi náročné dráze ve francouzském Vantoux blízko Dionu.
Úvodní závod evropského šampionátu BMX ve Francii přinesl českým barvám dvě finálová umístění.

Honza Seidl dojel druhý v challenge kategorii do osmi let, Aneta Hladíková pak vybojovala finálové šesté místo v kategorii Elite Women. Vítězem Elite Mann  se stal dvojnásobný olympijský vítěz Maris Strombergs.

Honzík na drsné trati i přes pád v první rozjížďce předvedl pěkné jízdy tělo na tělo a probojoval se do finále společně  s jezdci z Holandska a Belgie. Finále se Honza takticky držel za dvěma  jezdci z Holandska, kteří spolu bojovali o první místo. Na poslední rovince před cílem druhého jezdce předjel. Zvítězil Jan Kraus – vicemistr světa z loňského roku.

Jan Seidl děkuje všem firmám, které ho podporují včetně Progressu a nově i Oregonu. Všichni blahopřejí Janu Seidlovi k jeho medailovému úspěchu na mistrovství Evropy.

Další závod evropského šampionátu se pojede na nově upravené trati ve dnech 27. – 28. dubna v Pardubiporují takového „velkého" jezdce a blahopřejeme ke krásnému umístění. Další závod evropského šampionátu se pojede na nově upravené trati v Pardubicích, a to o víkendu 27. – 28. dubna.

EVA SEIDLOVÁ