Basket Fio banka v semifinále play off porazila v jihočeském derby Písek 2:0 na zápasy. V pátečním střetnutí Hradec svého soupeře přehrál v poměru 108:86 a uspěl i v nedělním druhém souboji – 87:78

Odveta byla prakticky rozhodnuta již po prvním kvartálu, který Hradec, jehož kádr posílil Lukáš Stegbauer, vyhrál rozdílem tuctu bodů, i když po třech minutách s nadšeně bojujícími Sršni prohrával 4:9. Ve zbytku úvodní periody ovšem hru pod oběma koši opanoval, především v obraně se mu dařilo. V druhé čtvrtině pak už jeho náskok tolik nerostl, neboť měl brzy problém s počtem faulů, ale dvojciferné vedení držel vcelku v pohodě.

Žádnou změnu ve vývoji nepřinesl ani druhý poločas, takže Fio Basket, v jehož sestavě se výtečnou organizací hry zaskvěl Jiří Šoula (trestné hody 10/10) a střelecky upoutal Martin Bašta, v poklidu duel dovedl k postupu do prvoligového finále. V něm se střetne s lepším z dua Olomouc – GBA EU Praha.

Sokol Sršni Písek – Basket Fio banka J. Hradec 78:87 (16:28, 33:50, 51:72)

Sestavy a body: P. Šlechta 23, Pistulka 18, Duda 15, Špičák 6, Procházka 5, Englický 5, Hejda 4, Mikolášek 2, Sýkora, Voldán – Šoula 23, Bašta 18, Hubálek 17, Zuzák 13, Lipkins 10, Tomanec 4, Stegbauer 2, V. Novák, Filič, Bzonek, Fical, Kantůrek.

Trestné hody: 17/11:26/23. Trojky: 9:9. Fauly: 25:21. 5OCH: 0:1 (33. Tomanec). Rozhodčí: Salvetr – Linhart – Kovačovič. Diváci: 190.

Konečný stav série: 0:2.