Do závěrečných bojů
o mistrovský titul se kvalifikoval také celek HC ŠD Písek, když dokázal ovládnout dlouhodobou část soutěže
v základní skupině B. Hráči Švantláku zaznamenali během sezony dvaadvacet výher a pouze dvakrát odešli ze hřiště bez bodu.

Výkony, které svěřenci trenéra Víta Čapka doposud předváděli, zdobili Jihočechy také na závěrečném turnaji. V základní skupině si Písečtí nejprve poradili s Ústím nad Labem, když se dokázali otřepat z branky obdržené těsně před první přestávkou. Poté sice podlehli pardubickému HBC, ale zbylé dva duely opět dotáhli do vítězného konce. Poradili si
s Hostivaří a s druhým celkem z města perníku – Svítkov Stars. Navíc se stali nejlépe střílejícím týmem základní skupiny.

Devět bodů po čtyřech utkáních vyneslo Švantláku druhé místo a hráče Svítkov Stars jako soupeře pro semifinále. Boj o finále se stal výsledkově jasnou záležitostí Píseckých, ale až od druhé třetiny. V té první se hrál naprosto vyrovnaný hokejbal. Poté však Jihočeši zasadili protivníkovi sedm přesných ran a hlasitě si řekli o místo v souboji o titul.

Ve finále se dorostenci HC ŠD utkali s největším favoritem a turnajovým přemožitelem – družstvem HBC Pardubice.

Vstup do utkání měli písečtí hráči skvělý, hned po půl minutě otevřel skóre Malecha. Vývoj zápasu, který charakterizovalo velké množství vyloučených, dokázali Pardubice převrátit na svou stranu ve 39. minutě. Jihočeši nesložili zbraně. O dvě minutu později znovu vyrovnali a dokonce sahali po vítězství.

Nerozhodlo se v normální hrací době ani v prodloužení. Na řadu musely přijít samostatné nájezdy. Lépe je zvládl pardubický favorit
a mohl se radovat ze zlatých medailí, když v celé sezoně neprohrál ani jedno utkání. Skvělého výsledku však dosáhli také písečtí dorostenci – jsou vicemistry České republiky.

Výsledky HC ŠD Písek:

HC ŠD Písek – Elba DDM Ústí nad Labem 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) – zákl. skupina
Branky a nahrávky: 16. Procházka (Malecha), 20. Rychlík (Laurinc), 28. Duchoň (Laurinc), 45. Rychlík (Laurinc) – 15. Jičínský (Stupka, Říha).

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HC ŠD Písek 6:1 (2:0, 3:1, 1:0) – zákl. skupina
Branky a nahrávky: 11. Krištof (Blažek), 13. Strouhal (Šimek), 20. Strouhal (Panchartek), 26. Kouba (Perný), 30. Blümel (Moravec), 39. Žouželka (Strouhal) – 17. Malecha (Šimůnek, Toman).

HC ŠD Písek – HBC Hostivař 11:1 (2:1, 4:0, 5:0) – zákl. skupina
Branky a nahrávky: 1. Malecha (Sládek), 5. Šimůnek (Hora), 17. Rychlík (Berčík), 24. Rychlík (Berčík, Laurinc), 26. Berčík (Sládek, Toman), 26. Hora, 31. Laurinc (Duchoň), 34. Laurinc (Duchoň), 40. Neruda, 42. Šimůnek, 42. Sládek (Malecha) – 4. Čejka (Kořínek).

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HC ŠD Písek 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) – zákl. skupina
Branky a nahrávky: 3. Hora (Malecha, Toman), 13. Rychlík (Duchoň), 19. Novotný (Malecha, Hora), 26. Rychlík (Berčík), 38. Malecha (Muchl), 44. Rychlík (Hokr).

HC ŠD Písek – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 7:0 (0:0, 2:0, 5:0) – semifinále
Branky a nahrávky: 24. Sládek (Malecha), 26. Sládek (Toman), 35. Malecha, 41. Rychlík (Berčík, Hokr), 43. Neruda (Malecha), 45. Šimůnek (Hora, Novotný), 45. Novotný (Hora).

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HC ŠD Písek 3:2 (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0) po s.n. (2:0) – finále
Branky a nahrávky: 17. Bucek (Šimek), 39. Panchartek (Bucek, Žouželka), rozh. náj. Moravec – 1. Malecha (Toman), 41. Rychlík (Malecha, Duchoň).

Sestava HC ŠD Písek: Čapek (Vacek) – Toman, Procházka, Laurinc, Hokr, Novotný, Janoušek, Beličková, Malecha, Neruda, Sládek, Rychlík, Šimůnek, Duchoň, Berčík, Hora, Fríd, Měchura, Muchl, Tampier. Trenéři: Čapek, Malecha.