Trenér HC ŠD Písek Vít Čapek byl zpočátku s výkonem svého týmu spokojen: „Vstoupili jsme do utkání výborně," tvrdil. "Je škoda, že jsme třikrát neobsadili hráče a soupeř toho využil. Jinak jsme odehráli slušné utkání. Nájezdy jsou vždy loterie," hodnotil po utkání.

To mělo svižný úvod. Hned v první minutě se ujali domácí hráči vedení, když na jedničku vyšla spolupráce nahrávajícího Čapka a dobře mířícího Čadila. Jenže radost neměla dlouhého trvání. Ve 2. minutě totiž písecké obraně pláchl hostující Neruda a bekhendovým blafákem rychle vyrovnal.

Do konce první části skórovaly oba celky každý ještě jednou. Opět to byly slepené góly, ale tentokrát v opačném pořadí. Pedagog nejprve uzmul průběžné vedení, ale Švantlák zásluhou Pechláta znovu srovnal krok.

Obraz hry, která se přelévala ze strany na stranu, se neměnil ani ve druhé části. Šance přicházely, ale využití se dočkala pouze jediná. Před závěrečnou periodou byli o krok vepředu hosté.

V posledním třetině šli domácí za vyrovnáním, ale naráželi na dobře zformovanou obranu Pedagogu. Sami si však také museli dávat pozor na zadní vrátka. Třetí gól HC ŠD přišel ve 34. minutě, kdy se po dobré práci Matěje Hnyka podruhé prosadil Čadil, který svou trefou, i když k vidění bylo ještě několik dalších velkých příležitostí, poslal zápas do rozhodujících nájezdů.

V dovednostní loterii hráli prim oba brankáři, a tak se na rozhodnutí muselo čekat až do osmé série. V té byli úspěšnější Českobudějovičtí, kteří si připsali bod navíc: HC ŠD Písek - SK Pedagog České Budějovice 3: 4 s.n. (2:2, 0:1, 1:0), za domácí Čadil 2, Pechlát.

Sestava HC ŠD Písek : Bauš - Beličková, Hokr, Sýkora, Š. Hnyk, Tampier, Čapek, Daněk, Čadil, M. Hnyk , Hrnečková, Fojtů, Novotný, Pechlát, Přibyl.