Záloha Píseckého Švantláku jela do Českých Budějovic s vidinou možného zisku prezidentského poháru, ke kterému jim stačilo získat pouze dva body. Jejich cíl byl jasný a to vyhrát zápas za plný počet bodů, stejně jako předchozích dvanácti utkání.

První třetina začala náporem hostí a ve 3. minutě utkání přišla odměna ve formě prvního gólu do sítě soupeře, o který se postaral tvrdou střelou od modré Jaroslav (Pardál) Marek - 0:1. Na druhý gól se čekalo do 5. minuty hry. To se do horního roku Hlaváčovi branky trefil Mates Kocourek - 0:2.

Přesně třicet sekund po začátku druhé třetiny musel gólman domácích lovit míček ze své branky znovu, když se svou obávanou pumelicí od modré čáry prosadil Lukáš Vlášek a využil tak přesilovku - 0:3. Ve 20. minutě utkání se dostal ke slovu Marek Sup, který využil křižné přihrávky od Jakuba Nováka a tvrdou střelou od modré nedal brankáři domácích šanci. Ve 24. a 30. minutě utkání se dvakrát po sobě prosadil Jakub Novák a tím uzavřel gólový účet druhé třetiny - 0:6.

Po pěti minutách od startu třetí třetiny se prosadil také Jindra Bárta, který střelou z kruhů překonal jinak dobře chytajícího Hlaváče - 0:7. V polovině závěrečné části hry přidal již osmou branku Písku Pavel Kolář - 0:8. Čtyři minuty před koncem přidal devátý zásah píseckého týmu Zdeněk Vážný a poslední branku, kterou hokejbalisté Švantláku završili desítku, vsítil Marek Sup, který se trefil mezi Hlaváčovy betony - 0:10.

Hráči HC ŠD Písek B si tak tři kola před koncem zajistili první pozici tabulky, ze které je již nikdo jiný do konce základní části nemůže sesadit.

Branky a nahrávky: 3. Marek (Hronek, Kolář), 5. Kocourek (Kolář, Hronek), 16. Vlášek (Vážný, Sup), 20. Sup (Novák), 24. Novák (Čapek, Vážný), 30. Novák (Marek, Vážný), 36. Bárta (Bečvář), 39. Kolář (Kocourek, Hronek), 42. Vážný (Kolář), 43. Sup (Vlášek).

Hráč HC ŠD Marek Sup po utkání řekl: „Začátek nám vyšel skvěle, od čehož se odvíjel celý průběh utkání. Do Budějovic jsme jeli s jasným cílem a to vyhrát za tři body a předčasně si tak zajistit postup do play-off z prvního místo, což se nám nakonec podařilo. Sezona nám vychází zatím náramně a to nás všechny těší. Nyní se budeme soustředit na další utkání, které odehrajeme na domácí ploše 18. března od 10 hodin proti Platanu Protivín.“