Závod pořádaly oddíl Atletika Písek a Společnost pro dobré soužití a konal se pod záštitou starosty Písku Ondřeje Veselého. Putovní pohár pro vítěze věnoval senátor Miroslav Krejča. Letos se tohoto populárního běhu zúčastnilo 263 závodníků. Běh Kolem Ameriky se zároveň konal jako krajský přebor Jihočeského kraje v krosu (55 účastníků).

Výsledky běhu Kolem Ameriky:

Žákyně přípravka (roč. 2005 –  2006, 13 startujících) – 660 m: 1. Anastázie Pešková (Atletika Katovice) 2:49, 2. Nela Šteierová 2:50, 3. Simona Trnková (obě SK Čéčova ČB) 3:03, 6. Kateřina Štefanová (Písek) 3:21, 7. Kateřina Škochová (Atletika Písek) 3:22, 9. Anna Parýzková 3:32, 11. Hana Pfeilerová 3:52, 12. Klára Nováková (všechny Písek) 3:58 min.

Žáci přípravka (2005 – 2006, 13) – 660 m: 1. Lukáš Vacek  2:44, 2. Jan Hlaváč  (oba  SK Čéčova ČB) 2:45, 3. Rostislav Mikšl (Slavia ČB) 2:48, 5. David Uher 2:59, 6. Prokop    Vovesný 3:00, 7. Pavel Sumerauer (všichni Atletika Písek) 3:01, 9. Ivo Sobotka 3:15, 12. Filip Holý (oba Písek) 3:29, 13. Filip Zeman (Cyklo Švec) 3:54 min.

Žákyně nejmladší (2003 – 2004, 11) – 660 m: 1. Anežka Honsová (Ski club Šumava) 2:27 (rekord tratě), 2. Jindřiška Vovesná (Atletika Písek) 2:34, 3. Pavla Krejčí (SK Čéčova ČB) 2:40, 5. Nikola Sobíšková 2:46, 10. Pavla Feitová (obě Atletika Písek) 3:02, 11. Kateřina Bicanová (Písek)  4:01 min.

Žáci nejmladší (2003 – 2004, 11) – 660 m: 1. Filip Stejskal (SK Čtyři Dvory ČB) 2:34, 2. Ondřej Drnek (TJ Blatná) 2:36, 3. Jan Menšík (Výnězda) 2:49, 8.Radim Sobotka (Písek) 3:05 min.

Žákyně mladší I. (2001 – 2002, 16) – 660 m:  1. Eliška Sýkorová (Sokol ČB) 2:18, 2. Magdalena Feitová (Atletika Písek) 2:20, 3. Adéla Bělohlavová (SK Čéčova ČB) 2:27, 4. Kateřina Zobalová (Atletika Písek) 2:33 min.

Žáci mladší I. (2001 – 2002, 18) – 1000 m: 1. Daniel Jarolím (TJ ČZ Strakonice) 3:55, 2. Lukáš Holub (ŠSK Borotín)    3:55, 3. Jakub Budil (ZŠ Alešova Vodňany) 3:57, 9. Tomáš Novák (Písek) 4:21, 11. Adam Vaněk (Atletika Písek) 4:22, 13. Jiří Daněk 4:28, 14. Tomislav Dědič (Kanoistika Písek) 4:29, 15. Jan Kropáček (Písek) 4:36 min.

Žákyně mladší II. (1999 – 2000, 15) – 660 m:  1. Barbora Havlíčková (Ski klub Šumava) 2:13 (rekord trati), 2. Veronika Tvrzová (Sokol ČB) 2:15, 3. Adéla Nováková (Ski klub Šumava) 2:18, 8. Karolína beranová (ZŠ a MŠ Bernartice) 2:33, 11. Zuzana Stradová 2:41, 13. Magdalena Lusková (ZŠ a MŠ Bernartice) 2:44, 14. Vendula Plavcová (Sepekov) 2:47 min.

Žáci mladší II. (1999 – 2000, 13) – 1000 m: 1. František Honsa (Ski klub Šumava) 3:30, 2. Jan Šprincl (TJ Nová Včelnice) 3:38, 3. Jan Velda (Sokol ČB) 3:40, 4. Vít Kozák (TJ Hradiště) 3:43, 11. Šimon Holeček (Atletika Písek) 4:20, 12. Filip Hos (Písek) 4:21 min.

Žákyně starší (1997 – 1998, 4) - 1 000 m: 1. Michaela Kašová (Atletika Písek) 3:47, 2. Denisa Houdková (Atletika Katovice) 3:52, 3. Pavla Nováková (Ski klub Šumava) 3:54, 4. Klára Dědičová (Kanoistika Písek) 4:18 min.

Dívky předškolní (2007 a mladší, 9) – 100 m: 1. Marie Machová (Nahošín) 0:22, 2. Iva Kozáková (Písek) 0:23, 3. Jolana Čížková (Planá Lužnice) 0:26, 4. Tereza Kozáková (Smrkovice) 0:27, 6. Anna Čuřínová 0:33, 8. Lada Sobotková 0:44, 9. Zuzana Pfeilerová (obě Písek) 0:44 min.

Chlapci předškolní (2007 a mladší, 10) – 100 m: 1. Jan Kříž (Sokol ČB) 0:26, 2. Kryštof Šálek (Hradiště) 0:28, 3. David Siegerth (SK Čtyři Dvory ČB) 0:29, 4. Robin Friedel (Hotel America)    0:29, 7. Michael Nikolajenko 0:51, 8. Ondřej Motejzík (oba Písek) 0:52, 9. Jonáš Vovesný (Atletika Písek) 1:22, 10. Alan Holan (Písek) 1:28 min.

Žáci starší (1997 – 1998, 4) – 1 730 m: 1. David Kotek (Sokol ČB)  5:54 (rekord tratě), 2. Roman Budil (SOU Vodňany) 6:11, 3. Tomáš Hesoun (Atletika Písek) 6:17, 4. David Novák (Ski klub Šumava) 7:55 min.

Juniorky (1993 – 1994, 2) – 1730 m: 1. Kristýna Kožíšková (SK Čtyři Dvory ČB) 8:33, 2. Julie Dvořáková (Písek) 8:50 min.

Dorostenci (1995 – 1996, 8) – 3 330 m: 1. Petr Dvořák (SK Sporting Příbram) 12:52, 2. Lukáš Beneš (SK Čéčova ČB) 12:59, 3. Patrik Novák (TJ Nová Včelnice) 13:39, 6. Vojtěch Dvořák (Atletika Písek) 15:04 min.

Junioři (1993 – 1994, 2) – 3 330 m: 1. Michal Burian (SK Březnice)13:28, 2. Petr Kohel (SCV Blatná) 13:43 min.

Ženy 20 – 34 let (1992 – 1978, 13) – 3 330 m: 1. Carmen Beshirová (SK Zdice) 13:01, 2. Lenka Všetečková (Sokol ČB) 13:12, 3. Valerie Soukupová (Atletika Písek) 13:16, 11. Martina Pudíková 17:43, 12. Marta Němečková 19:28, 13. Radka Nováková (všechny Sokol Písek –  frisbee) 22:05 min.

Ženy 35 –  44 let (1977 – 1968, 8) – 3 330 m: 1. Olga Honsová (Ski klub Šumava) 15:29, 2. Lenka Menšíková (TC Dvořák) 16:05, 3. Petra Pavlicová (Interhotel America Písek) 16:12, 8. Lenka Sobotková (Písek) 22:12 min.

Ženy 45 – 54 let (1967 – 1958, 4) – 3 330 m: 1. Olga Baumgartnerová  (LV Deggendorf) 18:04, 2. Ema Jašarová (SKP ČB) 19:28, 3. Martina Hedvičáková (Praha) 20:10 min.

Ženy 55 let a starší (1957 a dříve, 4) – 3 330 m: 1. Božena Hronová (Šutri Prachatice) 16:24 (rekord tratě), 2. Hana Pecháčková (TJ VS  Tábor) 17:10, 3. Dana Svobodová (Příbram) 17:54 min.

Muži mílaři (1992 a dříve, 9): – 4 930 m: 1. Daniel Fekl (Fitness 14) 16:49 (rekord tratě), 2. Martin Debnar (Atletika Písek) 18:39, 3. Luboš Rákosník (SK Čtyři Dvory ČB), 5. Miloslav Řehoř (AC Čimelice) 23:54, 6. Petr Sobotka  25:03, 8. Miroslav Mrzena (oba Písek) 28:35 min.

Muži (1992 a dříve, 24) – 8 130 m: 1. Ladislav Stejskal (SK Čtyři Dvory ČB) 28:45, 2. Martin Debnar (Atletika Písek) 29:22, 3. Lukáš Pomezný (Česká spořitelna) 29:49, 7. Josef  Soukup  (Atletika Písek) 31:57, 8. Jiří  Landa (Kovářov) 33:28, 9. Libor ten Hagen (Sokol Písek – frisbee) 34:49 min.

Muži  40 – 49 let (1963 – 1972, 17)  - 4 930 m: 1. Ervin Beshir (SK Zdice) 18:04, 2. Roman Budil (Vodňany) 18:16, 3. Tomáš Karas (Tri Klub Příbram) 19:06, 4. Jiří Jansa (Atletika Písek) 19:13, 11. Rostislav Kudrlička (Kluky) 21:53, 15. Zdeněk Vosátka (Atletika Písek) 23:21 min.

Muži 50 – 59 let, 12) – 4 930 m: 1. Viktor Petronyuk (TJ ČZU Praha) 19:01 (rekord tratě), 2. Bohuslav Rodina (Atletika Písek) 19:57, 3. Jaroslav Pudil (M2 sport) 20:08, 11. Pavel Buršík (Sokol Písek) 29:06 min.

Muži  60 – 69 let (1943 – 1952, 15) – 4 930 m: 1. Václav Valíček (TJ ČZ Strakonice) 22:18, 2. Vladislav Pillar (Tatran Lomnice) 22:54, 3. Ladislav Sládek (Sokol Písek) 23:11 min.

Muži 70 – 79 let (1933 – 1942, 2) – 4 930 m: 1. Lubomír  Šoustar (Kat. úřad ČB) 24:32, 2. Jaroslav Putschögl (Atletika Písek)    27:14 min.

Muži 80 let a starší  (1932 a dříve, 1) – 1 730 m: 1. Karel Schneider (E.ON TT Tábor) 15:58 min.