Písecké házenkářky měli dnes odletět na turnaj do Alžírska. To ale neplatí. Organizátor mezinárodního turnaje v Beaija posunul jejich přesun až na sobotu.

„Jednalo se o organizační problémy s přesunem z Alžíru do místa konání turnaje města Beaija," řekl k celé situaci sportovní manažer Sokola Písek Michal Horák.

I celý turnaj začne s drobným zpožděním. „Hraje se od soboty, my do turnaje zasáhneme až v neděli," přidává Horák.

Vrátit do vlastni by se měly písecké házenkářky příští pátek. Odehrát by měly v Alžírsku pět utkání. „Na turnaji měl startovat i Inter Bratislava, Slováci to ale na poslední chvíli odřekli. Pořadatelé je nahradili nějakým francouzským týmem, takže utkání budeme hrát stejně," doplňuje.

S ohledem na odlet do exotické země neponechali v Písku nic náhodě a podrobně se informovali na bezpečnostní situaci v místě konání turnaje. „Nic jsme nepodcenili. Bezpečnostní situaci jsem konzultoval jak s naším velvyslanectvím a Alžíru, tak s alžírským konzulátem v Praze. Telefonoval jsem na všechny strany a všichni mě ujišťovali, že oblast, kam se na turnaj chystáme, je naprosto bezpečná a v pohodě," říká Horák.

Písecké házenkářky se zatím připravují v domácích podmínkách, poslední trénink před odletem budou mít dnes, v pátek si odpočinou po náročném programu fyzické přípravy. V tomto týdnu už se přesunuly do haly. „S přípravou jsme zatím spokojeni. Až na pár drobných šrámů jsou všechny hráčky v pořádku. Doufejme, že to bude pokračovat dál," přeje si trenér Jan Slavík.