Písek – Sobota bude pro písecké házenkářky důležitá. Hrají derby v Jindřichově Hradci a jedou tam s nadějí, že právě po sobotním utkání by se jim do tabulky mohl započítat první zisk.

Před rokem to nevyšlo, v dramatickém utkání nakonec písecké hráčky padly 23:24. Budou se v sobotu večer vracet z východu kraje radostněji?

Utkání jednoduché nebude, to ví i trenér Jan Slavík. „Situace je trochu jiná. Nás v létě opustily další zkušené hráčky, takže máme proti loňsku slabší kádr. V Jindřichově Hradci zkušené hráčky zůstaly, to by mohlo být v utkání znát," míní.

Chtějí první body

Pohled do tabulky nejvyšší ženské házenkářské soutěže dává vědět, že se v sobotu utkají jediná dvě družstva, která mají na bodovém kontě nulu. „Chceme se pokusit o první body, ale jednoduché to nebude. V Hradci mají hráčky, které hrají Interligu už několik sezon po sobě, to musí být znát," uvažuje nahlas trenér Sokola Písek.

O průběhu samotného utkání ale spekulovat nechce. „To vůbec nedokážu odhadnout. Určitě to ale bude dost tvrdý boj, na krásu se hrát nebude," říká.

Poraženecká nálada do týmu Jana Slavíka nepatří. „Samozřejmě bychom chtěli uspět, uděláme pro to všechno, ale jednoduché to určitě nebude. To víme."

Utkání bude důležité i po psychické stránce. K němu směřují naděje Sokola, k němu upírají hráčky zraky jako k tomu, ze kterého by se měly odrazit k záchraně v Interlize. „Jakákoli další porážka bude na psychice hráček hodně znát," zdůrazňuje důležitost jihočeského derby v házenkářské Interlize Jan Slavík.

Je totiž velká pravděpodobnost, že se oba týmy na konci sezony utkají i v bojích o sestup. „I proto by mohlo být první vzájemné měření sil důležité. Podle něj by se mohly další zápasy v sezoně vyvíjet," uvažuje trenér Sokola Jan Slavík nahlas.

A důležitost utkání byla vidět i na poctivé přípravě. „Trénovali jsme během svátků hodně, dělali jsme maximum proto, abychom v sobotu uspěli. Měli jsme tréninkové kempy, snažili jsme se i v našich skromných podmínkách natrénovat o svátcích maximum," informuje kouč píseckých házenkářek.

Žádná přípravná utkání

Jednu kaňku ale na přípravě písecký lodivod našel. „Bohužel se nám letos nepodařilo sehrát žádné přípravné zápasy, protože první liga končila velice pozdě, takže všichni měli volno a nikdo s námi přípravu nechtěl sehrát," mračí se Slavík.

Jak již bylo napsáno, v Jindřichově Hradci čeká Sokol Písek velice náročné utkání. „Určitě nás čeká urputné utkání. Máme soupeřky nahrané na videu, takže víme, co nás v Hradci čeká.

Rozebrali jsme si jejich hru. V kádru mají velice zkušené hráčky – Kohoutovou, Eliášovou, Markésová, Matoušková. To bude určitě hodně znát. Když se láme zápas, tak ty zkušenější hráčky neztrácí nervy, což může být rozhodující," ví Jan Slavík.

Od 1. ledna se v Intervize otevřelo přestupní okno, takže ani Jan Slavík neví, jestli Jindřichův Hradec do soboty ještě někdo neposílí. O to se budou snažit i v Sokole Písek, ale konkrétní jména zatím nejsou na pořadu dne. „To závisí na ekonomické stránce toho kterého oddílu. U nás tahle situace není vůbec dobrá, kvalitním hráčkám musíte něco nabídnout, což my nemůžeme," přibližuje Slavík.

Jako v Senci?

Nejvyrovnanější utkání sehrály písecké házenkářky v letošní sezoně v Senci, kde prohrály jen o gól. To by mohla být nejlepší průprava na těžké utkání v Jindřichově Hradci. „Já doufám, že to bude podobné utkání. V Senci to bylo pro nás hodně nešťastné utkání, byla škoda, že se nám nepodařilo bodovat. Tam jsme byli vítězství, nebo alespoň zisku bodu velice blízko," říká Jan Slavík.

Stejně jako na Slovensku, i v krajském derby bude písecký kouč stavět na kolektivu. „Náš výkon stavíme na kolektivním pojetí hry. Každý zápas vyjde jiné hráčce. My víme, že všechny naše hráčky jsou kvalitní, ale bohužel to ještě neumí prodat ve všech zápasech. Musíme udělat co nejméně technických chyb, všechno se bude odvíjet od kvalitní obrany. Uspokojí mě kvalitní hra. Když předvedeme kvalitní hru, tak si myslím, že ta nám body přinese," uzavírá trenér Písku.