Písečanky vyhrály zaslouženě po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. „Byl to těžký soupeř. Hlavní síla polských hráček je v individuálních činnostech, zejména ve hře jeden na jednoho a ve spolupráci s pivotkou,“ vypíchla kvalitu protivníka trenérka Jihočešek Kateřina Hromádková.

Polské házenkářky využívaly své dovednosti zejména v prvním poločase. Utkání bylo vyrovnané zhruba prvních patnáct minut, pak ale Chorzów mírně odskočil a v poločase vedl o tři góly 14:17.

„V prvním poločase jsme neproměnily snad deset tutovek,“ vysvětlila Hromádková, proč Písek po první části zápasu prohrával.

Polky si vedení držely do 45. minuty. Pak Pokorná vyrovnala a vzápětí Velková poslal Písek do vedení, které už domácí hráčky nepustily. Ve zbytku zápasu dominovaly a Ruch Chorzów nakonec porazily o šest gólů 36:30.

„O naší výhře rozhodla především větší úspěšnost střelby ve druhém poločase. Proměnily jsme mnohem víc šancí než v první půli. Jsem ráda, že hráčky byly trpělivé a dokázaly se vrátit do zápasu. Musíme se ale zlepšit v obranné činnosti, protože třicet obdržených branek na domácím hřišti je docela dost,“ zhodnotila duel trenérka Hromádková.

Ostatní:

Kynžvart – Hodonín 39:29, Olomouc – Zlín 24:24, Poruba – Michalovce 21:31, Plzeň – Slavia Praha 27:24.

Sokol Písek – KPR Ruch Chorzów 36:30 (14:17) – Nejvíce branek: T. Pokorná 12/3, E. Svobodová 8, Stellnerová 6 – Wilczeková 6, Kolonková 6/3, Masiudaová 5. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Vyloučení: 2:3.