V Praze startovali nejlepší čeští atleti a atletky do 22 let. Mezi nimi se také v neděli 16. června prezentovala v dresu TJ VS Tábor Adéla Záhorová, bývalá atletka milevského Sokola, která nastupovala do soutěže ve skoku dalekém z postu náhradnice. Úvod její letošní sezóny byl totiž ve znamení zranění a také studijních povinností.

První pokus byl nezdařený, ale druhým pokusem dolétla hned za šest metrů a výkonem 623 cm se usadila na čele soutěže. V dalších pokusech, 606 cm, 609 cm, x, 410 cm, se již nezlepšila. Přesto výkon z druhé série stačil na první místo a zisk zlaté medaile. Kromě toho znamenal i rekord šampionátu a také splnění limitu na ME do 22 let v Gavle. Po loňském bronzu z Ostravy si veze z letošního MČR zlatou medaili.

Pořadí na stupních vítězů bylo tedy následující:1. Adéla Záhorová, TJ VS Tábor 623 cm - rekord šampionátu a splnění limitu na ME do 22 let, 2. Linda Suchá, AK Škoda Plzeň 617 cm, 3. Barbora Dvořáková, USK Praha 614 cm.

Na tomto MČR startovala v sobotu 15. 6. i další exmilevská atletka. Tou byla současná atletka TJ VS Tábor Julie Kotalíková. Ve skoku vysokém skočila na třetí pokusy výšky 159 cm i 164 cm a obsadila 15. místo.