Sobotní výhra na nájezdy

HC ŠD Písek – HBC Zliv 5 : 4 sn (1:1, 1:2, 2:1 – 1:0)

První zápas odehrál Švantlák v domácí Orange aréně, kde přivítal Zliv. Tentokrát to byl soupeř Písku, kdo se jako první radoval ze vstřelené branky, když se v polovině 6. minuty poprvé v utkání prosadil Hájek – 0:1. Již o třičtvrtě minuty později bylo srovnáno. Kabele vyhrál vhazování na Drnce, který využil clonění před gólmanem Mičanem – 1:1.

Po 37 vteřinách prostřední části se znovu radovali hosté, druhou branku Zlivi vstřelil Trávníček – 1:2. Snaha domácích znovu ztroskotávala na slabé produktivitě. Ve 26. minutě se tak opět prosadili hosté. Švantlák nevyužil početní výhodu, naopak inkasoval. Ve vlastním oslabení se svým druhým přesným zásahem v utkání prosadil Hájek – 1:3. Písku se však povedlo ještě do přestávky snížit zásluhou veterána Vážného, trefil se taktéž ve vlastním oslabení – 2:3.

Poslední patnáctiminutovka přinesla stoupající tlak HC ŠD. Ovšem byli to Zlivští, kdo se dokázal gólově prosadit. Na počátku 41. minuty dokonal svůj hattrick Hájek – 2:4. O půl minuty později přišlo Kabeleho vyhrané vhazování v útočné třetině, Vážný se dostal ke střeleckému pokusu a podruhé překonal Mičana v brance hostí – 3:4. Snaha Švantláku o vyrovnání přinesla dvě minuty před třetí sirénou faul zlivského Štěpána. Domácí si vzali oddechový čas, početní výhodu znásobili odvoláním gólmana a v šesti mužích zatápěli hostující obraně. Kabele pak půl minuty před koncem našel přesnou přihrávkou Kozáka na modré čáře, ten se opřel do míčku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:4.

Na řadu musely přijít samostatné nájezdy. V prvních třech sériích uspěl z domácích pouze Vážný, ale hosté se také víc než jednou prosadit nedokázali. Rozhodnutí padlo až v 5. sérii, kdy Kabele svůj nájezd proměnil, Fišer pak hostům gólovou radost již nepovolil a domácí se tak mohli radovat z bodu navíc.

Branky a nahrávky: 7. Drnec (Kabele), 29. Vážný (Hronek, Kabele), 41. Vážný (Kabele), 45. Kozák (Kabele), rozh. nájezd Kabele – 6. Hájek (Vlasák), 16. Trávníček (Vlasák), 26. Hájek (Dvořák), 41. Hájek (Hájíček)

Střely: 20:22 / Vyloučení: 2:2 / Využití: 1:0 / V oslabení: 1:1 / Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Drnec, Kozák, Hronek, Marek – Pelc, Kabele, Vážný – Bárta J., Kobližka, Kocourek

V neděli na výjezdu

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HC ŠD Písek 2 : 4 (2:2, 0:2, 0:0)

V neděli ráno zajížděli hráči HC ŠD až do dalekého Pluhova Žďáru. Únava z dlouhé cesty zapříčinila nekoncentrovanost v úvodu utkání. Již ve 32. sekundě se totiž prosadili zásluhou Puščenka domácí hráči – 1:0. Hosté se však postupně rozehráli a byli lepším týmem. V polovině 9. minuty se povedlo Švantláku využít početní výhodu zásluhou Kabeleho – 1:1. O minutu později se skóre překlopilo na stranu Písku, když se prosadil matador Vážný – 1:2. Domácím ještě do přestávky srovnali, ve 13. minutě byl při přesilové hře úspěšným střelcem Ondřej – 2:2.

Rozhodující branka padla v 18. minutě. Kobližka byl důrazný na brankovišti Pluhova Žďáru a strhnul vedení na stranu hostujících hokejbalistů – 2:3. Utkání se pak začalo kouskovat především kvůli častým reklamacím Pivních hvězd směrem k rozhodčím. Přibývalo také vyloučených na obou stranách. Hosté dokázali využít ještě jednu přesilovou hru, když Kabele ve 23. minutě vybojoval míček mezi kruhy a přesnou střelou nedal domácímu gólmanu Dvořákovi šanci – 2:4.

Poslední třetina nabídla pěstní vložku dua Puščenko – Kobližka, po níž oba bijci putovali pod sprchy. Hráči Švantláku si zbytek utkání zkušeně pohlídali a odvezli si do Písku všechny tři body.

Branky a nahrávky: 1. Puščenko (Jann, Ondřej), 13. Ondřej (Jann, Petržílka) – 9. Kabele (Vážný, Čunát), 10. Vážný (Kabele), 18. Kobližka (Hronek), 23. Kabele.

Střely: 25:28 / Vyloučení: 5:8 / Využití: 1:2 / V oslabení: 0:0 / Počet diváků: 18

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Hronek, Kozák, Pelc – Čunát, Kabele, Vážný – Mergl, Kobližka, Kocourek.

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Tento víkend jsme prakticky vytěžili z minima maximum. Chci poděkovat klukům za bojovnost a krásných 5 bodů do tabulky.

Další utkání čeká HC ŠD již v sobotu, kdy do Orange arény přijede třetí tým tabulky Pedagog České Budějovice. Utkání má plánovaný začátek v 15 hodin (může se ještě změnit).

Autor: Václav Pelc