Na přelomu dubna a května se konala soutěž Karate1 Youth League Limassol, největší mezinárodní světová liga mládeže, kterou hostil Kypr. Na této významné akci zastupovali oddíl a reprezentovali Českou republiku Jakub Žlábek a Kateřina Nováková. Kuba startoval v kategorii kata U16, kde měl konkurenci čtyřiasedmdesáti závodníků z 25 zemí. Bohužel se neprobojoval do druhého kola a celkově se tak podle počtu získaných bodů umístil na 33. místě.

O den později startovala v kategorii kumite U14 +47 kg Kateřina Nováková, která měla v kategorii 63 závodnic z 23 zemí. "Porazila dvě závodnice z Kypru, další z Chorvatska, Itálie a Maďarska. Ve čtvrtfinále prohrála s budoucí vítězkou kategorie z Polska a následně v repasáži vybojovala třetí místo," uvedl trenér SKP karate Písek David Krejča.

Ilustrační foto.
Kdo se narodil v písecké porodnici?

První polovina května patří v brazilském Caxiad do Sul letní deaflympiádě. Česká republika měla na této soutěži pro neslyšící sportovce poprvé zástupkyni v karate. Byla jí Barbora Vachoutová, která v průběhu cesty do Brazílie oslavila své 16. narozeniny. "Byla nejmladší závodnicí v karate a také nejmladší členkou české výpravy," poznamenal trenér David Krejča.

Karate bylo hned první disciplínou her, a tak Bára nastoupila do boje hned 2. května. V kategorii měla 14 závodnic z celého světa. V semifinále nestačila na soupeřku z Itálie a o bronzovou medaili vyhrála nad závodnicí z Ukrajiny.