Nejbližší soupeři se podle kouče Sršňů Miroslava Janovského nemají čím překvapit. „Hráči se dobře znají z dorosteneckých soutěží, kde proti sobě nastupovali," poukazuje Miroslav Janovský.

Trenér Písku přesto hru soupeře studoval na videu. Dospěl k závěru, že vzájemné utkání rozhodne takzvaný pick´n´roll. Jde o moment, kdy hráč staví clonu a poté si za obráncem nabíhá pro přihrávku a jde do koše.

Podle Miroslava Janovského by střet Sršňů s Plzní mohl nabídnout zajímavý basketbal. A to díky odlišným stylům, které týmy zastávají. „My v útoku spoléháme na rychlost, Plzeň hraje v dobrém slova smyslu takový profesorský basket," popisuje kouč Písku.

Během letní přípravy Sršni dokázali Plzeň na její palubovce porazit. „Díky tomu nás jako nováčka už rozhodně nepodcení," upozorňuje Miroslav Janovský.
Na rozdíl od Sršňů Plzeň není v soutěži žádným nováčkem. „Jedná se o zkušené mužstvo, které v první lize působí dlouhodobě s výjimkou dvou let, kdy dokonce hrálo nejvyšší soutěž," vypočítává Miroslav Janovský.

Během čtrnáctidenní přestávky od výhry nad Košíři se stačil uzdravit Šimon Běle. „Na Milanu Špičákovi je pak vidět, jak moc by chtěl hrát, ale výpadek je na něm znát," prozrazuje kouč. Jisté je, že Písečtí nemohu počítat se zraněným Daliborem Faitem.

Nedělní utkání Sršňů s Plzní začíná v 17 hodin.