Akci s názvem II. hradišťský běh a dětský víceboj se konal v areálu TJ Hradiště a byl zakončen taneční zábavou s píseckou revivalovou kapelou Beellee Beat z Deelee.

Setkání místních obyvatel této písecké čtvrti i „přespolních“ účastníků pořádal Osadní výbor Hradiště ve spolupráci s Orientačními sporty Písek, TJ Hradiště, hospůdkou Na hřišti, řadou dobrovolníků a s podporou společnosti E.ON.

Už od časného odpoledne se louka za fotbalovým hřištěm plnila rodiči s dětmi. Ty na několika stanovištích dokazovaly sobě i rodičům své pohybové dovednosti. Disciplíny byly zaměřeny především na obratnost, mrštnost, udržení rovnováhy a samozřejmě i rychlost. Mnoho ze zhruba stovky dětí si pak vyzvedlo startovní kartičky a účastnilo se i běhu po hradišťském vrchu.

Druhého ročníku Hradišťského běhu se letos zúčastnilo celkem 56 sportovců, 35 dětí v nejmladší kategorii do 10 let běželo na 1,5 km trati, 12 náctiletých do 15 let na 2,5 km dlouhém okruhu a v kategorii 16–101 let to bylo 9 běžců, kteří zdolávali 5 km dlouhou trasu. Oproti loňsku přibylo o 17 účastníků běhu více.

Pořadí:

Žlutá kategorie – děti do 10 let:
Filip Novák
Václav Procházka
Veronika Horká

Modrá kategorie – děti od 11–15 let:
Nikolas Veselý
Petra Fořtová
Štěpán Říha

Červená kategorie – 16–101 let:
Ivo Pfeiler
Ondřej Procházka
Bohouš Novák

Po vyhlášení výsledků a rozdání hlavních cen pro běžce, kterými byly poukazy do obchodu se sportovním oblečením a pro nejmenší do obchodu hraček, se dostaly drobnější ceny i pro všechny zúčastněné děti.

Od půl sedmé následovala taneční zábava s kapelou Beellee Beat z Deelee se zpěvačkou Kateřinou Pokornou, která brzy po prvních písních zaplnila prostor ve stanu tancujícími a sklízela zasloužené ovace od více než sedmi desítek lidí.

Osadní výbor Hradiště by rád poděkoval za pomoc s akcí především Jaroslavu Chroňákovi a Ivo Pfeilerovi za vytyčení tras a hladký průběh závodu, Jitce a Miroslavu Duškovým za disciplíny dětského víceboje a skvělou obsluhu v hospůdce Na hřišti, Aloisi Švarcovi za dopravu, Jiřímu Houzimovi a MěKs Volyně za zapůjčení stanů a lavic a stolů a Tomáši Mazancovi s kapelou Beellee Beat z Deelee za zvuk a parádní atmosféru při zábavě. A všem dobrovolníkům, kteří se na hladkém průběhu celého dne podíleli.

Zbyněk Konvička