Na jih Čech přijel osmý celek tabulky, který prožívá vydařenou sezonu, naopak domácí tým byl před zápasem předposlední a ztrácel na soupeře jedenáct bodů.

Za domácí tým již nastoupila Petra Bubeníková, která z důvodu zranění chyběla v sestavě píseckého týmu několik měsíců. A odehrála celý zápas, škoda jen, že nedokázala proměňovat velké šance.

Soupeř neponechal nic náhodě a hned v úvodu zápasu šel do dvoubrankového vedení. Poté domácí Vyhnalová ze sedmiček korigovala na 1:2 a 2:3, v 5. min. snížila Borovská na 3:4, a když soupeř vstřelil pátý gól, vystřídala Stojarovou v brance Brožová. Ta vstoupila do utkání skvělým způsobem, když kryla Dubajové sedmimetrový hod.

V 9. min. po rychlé akci domácího týmu skvělým způsobem srovnala Malá na 6:6, a když Sukdoláková poslala Jihočešky do vedení 7:6, vzal si trenér hostí Olšavský oddechový čas. Když pak Borovská svým gólem posunula vedení Písku na 9:6, střídali brankářku i hosté: Sedláčkovou nahradila Ladicsová.

V 19. min. vedl Písek 10:8, po příchodu na hřiště skórovala Součková (11:9) a ve 23. min. srovnal soupeř na 11:11. A Senec pak dokonal obrat, v poslední minutě úvodního poločasu vstřelila Štetáková gól a zajistila svému týmu čtyřbrankový náskok.

Druhý poločas písecké hráčky už jen dotahovaly náskok slovenského celku. Hrálo se oboustranně tvrdě, takže se několikrát musel zápas  přerušit kvůli ošetření hráček.

Ve 43. min. vedl Senec již o osm branek (25:17) a s domácím týmem to nevypadalo dobře. Jenomže písecké hráčky velkou bojovností a nasazením neustále stahovaly náskok týmu ŠKP.

Když ve 49. min. snížila Borovská na 22:27, vzali si hosté další oddechový čas. Jenže v době od 52. do 56. minuty neproměnily domácí hráčky čtyři stoprocentní šance, a to se jim vymstilo. V samém závěru střetnutí snížila Malá na 27:30, v 59. min. Borovská na 28:30 a těsně před koncem Vyhnalová korigovala ze sedmičky na 29:31. A to bylo vše. Z vítězství se radoval Senec.

Zklamaný trenér píseckého týmu Jan Slavík po utkání řekl:

„Měli jsme obrovské problémy v obranné činnosti, kde jsme již na začátku hráčky upozorňovali na to, že největší nebezpečí hrozí od střelkyně Dubajové a souhry soupeře s pivotem. Bohužel za celý zápas jsme se s tímto nedokázali srovnat. A zkušený soupeř naše chyby v obraně trestal. A když jsme se začali na Senec brankově dotahovat, neproměnili jsme vyložené šance, takže i proto jsme prohráli."

Napomínání 3:3, vyloučení 4:6, sedmimetrové hody 5/5:5/4, rozhodčí Brůna a  Vostatek, 170 diváků. Sestava a branky Písku: Brožová, Stojarová – Vyhnalová 10/5, Borovská 9, Malá 4, Součková 2, Kutlvašrová 2, Sukdoláková 2, Bubeníková, Vrabcová, Keslerová, Kalčíková, Boorová, Lidová, Veselá, Jandečková.

Branky Sence: Weibelová 8/3, Dubajová 8, Štetáková 4, Bačíková 4/1, Polláková 4, Tučnovičová 2, Štefíková 1.