Písek – Na startu nové sezony stojí basketbaloví Sršni z Písku. Budou v letošní sezoně alespoň stejně úspěšní jako v té minulé?

„Kádr máme skoro stejný jako minulý rok," hlásí trenér Milan Matějka na úvod pozvánky na víkendové dvojutkání a přidává: „Trénovali jsme podle možností. Studenti jezdili z Prahy ve čtvrtek, v pátek, pracující chodili na tréninky s juniory, jak jim dovolil čas. Ale připraveni jsme, myslím, velmi dobře."

Tým bude proti loňsku o rok zkušenější. „Sice budeme pořád mladí, ale o rok starší. Snad se to ukáže i na palubovce," věří trenér Sršňů z Písku.

Házenkářky Sokola jsou, co se týká stáří hráček, v podobné situaci. A sezonu začaly na domácí půdě dobře. Jak se bude dařit basketbalistům? „Já pevně věřím, že se nám start do sezony povede," zůstává optimistou basketbalový trenér druholigového týmu z Písku.

O víkendu přivítají v Písku týmy ze severu Čech. Béčka mužstev, které hrají Mattoni NBL. BK Děčín a BK Ústí nad Labem. I proto první dvojkolo slibuje zajímavou podívanou. „Tak uvidíme, s jakým kádrem do Písku přijedou. Zajímavostí je, že potkáme s bývalým píseckým hráčem. S Děčínem by měl přijet Lukáš Linhart, který v Písku čtyři roky působil," upozorňuje kouč na sobotní minisouboj.

Milan Matějka věří, že zálohy týmů, které hrají nejvyšší českou soutěž, nebudou nabité hvězdami. „S ohledem na to, že se soutěž teprve rozbíhá, dají do týmu tak jednoho pendla. Na začátku sezony nebudou chtít, aby se jim někdo zranil ve druhé lize," uvažuje nahlas.

A dá se očekávat, že sobotní i nedělní zápasy si budou podobné jako vejce vejci. „Přijedou mladí kluci, juniorka, která bude doplněná o jednoho dva zkušené hráče," snaží se odhadnout Milan Matějka.

Písečtí se ale na soupeře ohlížet nebudou. Sami se budou snažit navázat na výkony ze závěru loňské sezony. „Žádný čahoun nám v týmu nepřibyl, takže se budeme muset zase zaměřit na rychlý přenos balónu ze strany na stranu, v obraně se musíme snažit být co nejagresivnější. Jsme tradičně dobře střílející tým, na tom to musíme postavit," usmívá se Matějka.

V sobotu nastoupí basketbalisté od 18.30 hodin, v neděli s Ústím hrají Písečtí v pravé poledne. „Pravidelně hrát ale v tyhle časy nebudeme, začátky utkání se budou měnit podle situace," upozorňuje trenér Sršňů z Písku.

A sám trenér Sršnů z Písku Milan Matějka by chtěl vykročit do sezony správnou nohou. „Chtěl bych dvě vítězství. Je to povinnost. Když se prohrává doma, tak se hraje o sestup. Domácí výhry znamenají klidný střed tabulky. Když se k tomu přidá nějaká výhra venku, tak se bojuje o postup, když se prohraje doma, tak se pak hraje o sestup," opakuje starou, nejen basketbalovou pravdu.

Tým z Písku bude spoléhat celou sezonu spíš na kolektivní projev. „V neděli nám přijede pomoct Petr Šlechta z Jindřichova Hradce," uzavírá trenér Milan Matějka.