Sokol Sršni Photomate Písek – USK Praha B 119:61 (31:15, 74:33, 103:49)

Body a sestava Sršňů: Fait 26, Šlechta 22, M. Svoboda 17, Englický 12, Sýkora 11, J. Svoboda 10, Chvála 7, Šurý 5, Špičák 4, Hejl 3, Mikolášek 2, Procházka. TH: 13/12:11/9. Trojky: 45/19:23/8. Doskoky: 37:27.

Sršni proti béčku USK Praha hájili vedení v prvoligové skupině Západ. Soupeř sice dorazil s pěticí pendlů z A týmu, ale bez dvou největších hvězd Samoury a Švece. "Největší obavy tak vzbuzovalo, jak se domácí vyrovnají s únavou ze čtvrtečního pohárového klání," uvedl písecký trenér Jan Čech.

Jak ukázal hned úvod utkání, obavy trenéra byly naprosto zbytečné. "Sršni před velice slušně zaplněným hledištěm neponechali nic náhodě a hned od úvodu rozjeli útočnou smršť, se kterou si hosté vůbec nevěděli rady. Hosty sice v úvodní pětiminutovce držel ve hře vyhlášený střelec Dalibor Vlk, ale to bylo na rozjeté domácí málo. Když Pavel Englický v závěru první desetiminutovky proměňoval svou třetí trojku, hlediště bylo v euforii a vedení 31:15 ukázalo, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Ve druhém dějství to byla doslova pastva pro oči a málo vídaný výsledek 43:18 dával Sršňům poločasové vedení o 41 bodů. Písek už za prvních dvacet minut proměnil 13 trojek s obrovskou úspěšností a o osudu utkání nebylo pochyb. I přes pozvolné stahování klíčových hráčů ve druhém poločase jsme nepřipustili žádné pochyby a nadále diktovali tempo hry. I naši mladíci tak dostali velký prostor a celý tým se podílel na výhře 119:61," komentoval utkání písecký trenér Jan Čech.

Písečtí tak nadéle drží vedení v tabulce i dvěkola před koncem základní části. "Přiznávám, že z utkání jsem měl obavy větší než kdy jindy. Přeci jen nejsme zvyklí hrát ve čtvrtek tak náročné utkání jako tento týden. Tyto pochyby vzaly za své hned v úvodu utkání a děkuji klukům, jak k tomu přistoupili. Když trefíme 19 trojek, asi se náš tým nemusí obávat o výsledek, a to se také potvrdilo," doplnil k utkání Jan Čech.

V předposledním kole základní části nastoupí Sršni na palubovce Polabí, které bojuje o třetí místo. Hraje se v neděli od 17.30 hodin.