Sršni Photomate Písek - Tygři Brno 71:62

Body a sestava Sršňů: Svoboda J. a Hejl 15, Šimonek a Bečka 11, Primak 9, Klement 4, Procházka 3, Suchánek 2, Chvála, Křesina, Vovesný.

"Tygři dorazili bez nejlepšího hráče Adama Lukeše, a tak bylo naším jasným cílem dojít si pro výhru. V úvodní desetiminutovce jsme rozjeli rychlý a hlavně velice kolektivní basketbal, se kterým si soupeř absolutně nevěděl rady a po první čtvrtině jsme byli ve vedení 28:11. Pak jsme ovšem absolutně vypadli z rytmu a naše největší trápení se začalo jmenovat Igor Svoboda, protože díky hře tohoto pivota Brno začalo rychle stahovat náskok a dostalo se až na dostřel šesti bodů. Pak jsme ovšem přitvrdili i my a poločas jsme udrželi na desetibodovém rozdílu ve skóre. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, nadále jsme se trápili v útoku, naštěstí ani soupeř neměl svůj den, a tak druhý poločas víceméně proběhl ve stylu koš za koš. Vyrovnanou koncovku jsme nepřipustili a došli si pro zasloužené vítězství," shrnul první duel písecký trenér Jan Čech.

Sršni Photomate Písek - Basket Brno 90:94

Body a sestava Sršňů: Chvála 31, Hejl 24, Primak 15, Procházka 7, Klement 6, Šimonek 4, Bečka 2, Vovesný 1, Polánek A., Křesina, Suchánek.

Druhé víkendové utkání přineslo přestřelku se šťastným koncem pro hosty. "Do utkání jsme tentokrát nastoupili bez Pepy Svobody, kterého jsme ze zdravotních důvodů šetřili na večerní utkání mužů, hostům naopak dorazil nejlepší hráč ročníku 2004 Jakub Nečas, který si v sobotu plnil povinnosti v KNBL. Hned od úvodní minuty se hrál krásný mládežnický basketbal, který musel bavit všechny diváky v hale. Zatímco hosté spoléhali na svou fyzickou převahu, Sršni se snažili být všude o krok dříve a svou aktivní hrou chtěli soupeře utavit. V úvodu si sice vytvořili mírné vedení hosté, Sršni však byli po celou dobu na dostřel. Ve druhé čtvrtině pak začali předvádět jejich typickou rychlou hru a zejména díky bodové potenci Chvály a Hejla otočili průběh utkání, když v poločase odcházeli s dvoubodovým vedením. Ve druhém poločase si žádný z týmů nebyl schopen vytvořit větší náskok, a tak se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Rozhodl až samotný konec utkání, ve kterém zbylo bohužel hostům více sil, a tak si po velkém boji ze Sršního hnízda odvezli těsnou výhru," komentoval druhé utkání trenér Čech.

I přes porážku ve druhé mutkání byl trenér píseckých basketbalistůs výkonem hráčů spokojen. "Sice nás může mrzet smolná nedělní porážka, na druhou stranu jsme se celý víkend prezentovali krásným mládežnickým basketbalem a jen takováto utkání nás mohou posouvat dále. O výsledky v této fázi soutěže zas tolik nejde, jelikož týmy jsou velice vyrovnané a rozhodovat se bude až v play off. A já pevně věřím, že když na sobě budeme nadále pracovat a předvádět tento styl basketbalu, tak se ve finálové fázi soutěže budeme moci měřit s nejlepšími," pochválil hráče Jan Čech.