České Budějovice – V bouřlivém prostředí před pěknou návštěvou se v hale Na Sádkách utkaly v českobudějovickém derby volejbalistky domácí Slávie PF s Madetou. Oba zápasy vyhrála Madeta shodně 3:1. Muži EGE uspěli v Ervěnicích a v Kladně.
Slavia PF – Madeta ČB 1:3 (23,-19,-18,-14)
První zápas začala lépe Madeta a vedla 8:4. Domácí bojovnice však nesložily zbraně, náskok Madety nejen dotáhly, ale po druhém technickém oddechovém čase vedly 16:13. Po bezchybném výkonu Slavia dovedla úvodní set do vítězného konce 25:23.
Druhý set začal úplně stejně jako první. Madeta opět začala dobře, dostala se do vedení 8:4, ale poučena z prvního setu si již svůj náskok nenechala vzít. Nakonec zvítězila 25:19 a vyrovnala na 1:1.
V dalších setech už se domácí hráčky nezmohly na takový odpor jako v prvním setu a větší kvalita na straně Madety se projevila naplno.  Ve třetím dějství si Madeta od počátku udržovala čtyřbodový náskok a set dotáhla do vítězného konce 25:18. Volejbalistky Slávie sympaticky bojovaly i ve čtvrtém setu. Síly jí však docházely rychleji než Madetě a čtvrtý set, který byl zároveň posledním, patřil jednoznačně hostujícím hráčkám. Ty dovolily domácí Slávii pouze čtrnáct bodů a zvítězily celkově 3:1.
Jiří Zita (trenér Slávie PF): „První set se nám povedl a vyhráli jsme ho díky velkému nasazení a bojovnosti.  Od druhého setu jsme ale polevili na servisu i příjmu a hráčky začaly kazit i jednoduché balony. Svou roli sehrála i skutečnost, že máme úzký kádr a nemohli jsme prostřídat stejně jako Madeta. Mile mě překvapila velká návštěva, na kterou nejsme zvyklí. Možná nám trochu svázala ruce a nohy, ale bylo by dobré, kdyby v tomto počtu chodili stále."
Milan Šimonek (trenér VK Madeta): „Bylo to derby jak má být. Úvod byl z naší strany trochu nervózní a Slávie zaslouženě vyhrála první set. Pak jsme se ale uklidnili, prostřídali jsme všechny hráčky a zbytek zápasu jsme v pohodě dovedli do vítězného konce."
Slavia PF podlehla Madetě i v odvetě po výsledku 1:3 (20,-23,-13,-14). Odvetný zápas  měl velice podobný průběh jako první, s tím, že Slavia zlobila až do koncovky druhého setu. První vyhrála 25:20 a ujala se vedení, druhý prohrála 23:25. „Pokud bychom druhý set nevyhráli, měli bychom to v dalším průběhu utkání za stavu 2:0 těžké," myslí si trenér Madety Jan Vobr. „Slavia hrála uvolněně s vědomím, že může jen získat. My bychom byli naopak v křeči," dodává Vobr. Zbývající dva sety se už odehrály zcela v režii Madety.
Dařilo se také volejbalistům EGE. Ti vyhráli v Ervěnicích 3:2 (18, 19, -19, -12, 12) a v Kladně 3:1 (21, 22, -22, 21). Českobudějovičtí volejbalisté sice nezískali plný počet bodů, přesto si ale upevnili první místo v tabulce. První mužská volejbalová liga bude mít tento víkend volno a pokračovat bude až 2. listopadu. EGE přivítá v domácím prostředí B-mužstvo extraligového Brna a o den později přijede Hradec Králové.  Už dnes ale přijedou do Českých Budějovic k utkání 2. kola Českého poháru extraligoví volejbalisté Brna. V hale Na sádkách se utkají s prvoligovým VK EGE České Budějovice! EGE vyřadilo v prvním kole Plzeň a Domažlice. Daří se mu i v první lize a rádo by svou vítěznou sérii prodloužilo. Je však jasné, že Brno je soupeř úplně jiného kalibru a případné vítězství by bylo pro VK EGE velkým úspěchem. Pokud by se tak opravdu stalo, hráli by volejbalisté EGE v dalším kole s Ústím, tedy dalším extraligovým týmem. Zajímavý duel začíná v 18:30.