Také proto rozhodčí Matyášek a Šafránek přesunuli druholigový zápas mezi Dynamem ČB a Radomyšlí do haly. „Úvodní dvojice, na které si věříme, začaly opět velice slibně,“ připomíná trenér David Žikeš předchozí ligové kolo, které mělo podobný úvod. „V prvním duelu jsme odstartovali vítězstvím ve dvou setech.“

Druhé dějství bylo hodně dramatické. Diváci se nenudili. „Zápas dospěl až do posledního možného míče,“ popisuje předseda Dynama Bronislav Pilbauer.

Hosté nastoupili v čele s extraligovým Nepodalem, který blokem z poměrné dálky strhl vítězství na stranu svého týmu. „Hra trojic ukázala, že pokud chceme držet krok, musíme bodovat se slabší trojicí.“ To se trenéru Žikešovi splnilo.

Nepodalova sestava ale srovnala stav.

Vložená dvojice dospěla až do třetího setu, kde hosté udělali méně vynucených chyb a poprvé v zápase šli do vedení. „Průměrný singl nezačal pro naše barvy vůbec dobře, první set ovládl hostující Švancara, pomalu rozjetý vlak v podání Žikeše naštěstí přepnul na vyšší obrátky,“ přibližuje Pilbauer dvojnásobnou výhru 10:6. Stav zápasu byl 3:3.

Odvetné trojice obraz hry nezměnily. Nepodal si poradil ve dvou setech, ale dramatická koncovka dalšího zápasu v obou setech rozhodovala v poměru 10:9 pro Dynamo: 4:4.

Výborně hrající sestava Hrdlička, Majewský dokázala přetlačit ve třetím setu Nepodala s Tomanem. „To byl zlomový moment.“ V dobré pohodě a bouřlivé atmosféře dovršila dvojice Řežábek, Žikeš vítězství v celém utkání.

David Žikeš (trenér Dynama): „Utkání mělo rozhodně kvalitu, rozhodly větší obětavost a touha po vítězství. Jsem rád, že jsme vyhráli, chtěl bych pochválit celý tým.“